Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem w zbiorniczku płyny chłodzącego ślady oleju...

Prawdopodobnie to wina tej nieszczęsnej uszczelki termostatu, z uwagi że termostat powinno się wymieniać wg niektórych co dwa lata jako typowy element ekspolatacyjny a wymiana samej uszczelki nie ma sensu więc przymierzam się do wymiany całego termostu :rolleyes:

Na co zwrócić szczególną uwagę podaczas tej wymiany? Czy wspomagać tą uszczelką dodatkowo silikonem itp. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że jak najbardziej :) Termostat przkrywa kanał olejowy w głowicy, wadliwa uszczelka powoduje, że olej którym ma wyższe ciśnienie niż układ chłodzenia w małych ilościach przedostaje się do kanału wodnego.

Czy K4M posiada chłodniczke oleju?

photo_(1).jpg

Edytowane przez cemaksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku ma.

Na Twoim miejscu spróbowałbym tam założyć metalową obudowę, rozbieralną. Termostat wymienia się bez problemu po odkręceniu 3 śrubek.

Ta obudowa spełnia również funkcje chodniczki oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

cemaksiu jak poszło?

Mnie też to czeka, tyle tylko, że u mnie termostat albo za wcześnie się otwiera, albo cały czas jest otwarty i nie pozwala się dogrzać silnikowi (raczej to drugie).

Edytowane przez kcbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Temat trochę stary, ale mam nadzieję że tutaj mi pomożecie.

Mam do wymiany sam wkład termostatu - silnik za długo się grzeje, wygląda jakby termostat cały czas był uchylony.

Czy mogę wymienić sam wkład? nie ruszając tej uszczelki wspólnej dla części wodnej i olejowej głowicy? W każdym cywilizowanym samochodzie da się wymienić wkład termostatu, tutaj - nie wiem jak to zrobić :-(

Mam Scenic II 1,6 16V K4M z 2005r.

Pozdrawiam.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak.

O ile masz oczywiście termostat w obudowie plastikowej - wtedy musisz wymienić całość. Termostat plus obudowa czyli chłodniczka oleju.

Jak masz obudowę aluminiową, wtedy wymieniasz standardowo jedynie sam wkład termostatu i chłodniczka może zostać na miejscu.

Edytowane przez Bodzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując...

Do mojego silnika ( 1.6 16V (BZ0H) (101 KM / 74 KW ) pasujące są następujące elementy:

- Uszczelka termostatu

https://www.ucando.pl/p/uszczelka-korpus-termostatu-elring-364.670/N-U15C035D583-317

- Obudowa termostatu

https://www.ucando.pl/p/termostat-gates-th40289g1/N-U19C021D878-316

Z tym, że wymieniając to drugie, wymieniam zarówno uszczelkę jak i chłodnicę oleju?

Edytowane przez LesterFyssas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy konstruktor tego termostatu miał zamiar stworzenia przy okazji chlodniczki oleju. Być może wersja ameliniowa spełnia taką funkcję, ale wersja plastikowa na pewno nie. Choć faktem jest, że olej silnikowy przepływa również przez obudowę w wersji plastikowej. Pojemność miski olejowej w silnikach k4j czy k4m jest stosunkowo duża, a silniki niezbyt wysilone, więc uważam, że jakiekolwiek dochladzanie oleju w tym silniku nie ma sensu. Ten termostat z drugiego linka to jest raczej wyposażony w uszczelkę, więc nie ma potrzeby ją dokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!