Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala, włączają się światła awaryjne


ostru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj pojawił się u mnie dziwny problem z samochodem. Samochód (Renault Thalia 1.4 75 KM 03r. Beznyzna+GAZ) przestał odpalać, z dnia na dzień, dzień wcześniej nim jeździłem i odpalał normalnie, od dotknięcia.

Dzisiaj po włożeniu kluczyka i włączeniu zapłonu wskazówki zegarów idą maksymalnie w dół (słychać przy tym zgrzytanie), licznik kilometrów trasy jest wyzerowany, a przy próbie odpalenia, samochód nie kręci, zachowuje się jakby akumulator był słaby (z tym że akumulator jest dobry). Po przekręceniu kluczyka do pozycji 0 włączają się światła awaryjne, mrugają bez sygnału dźwiękowego. Włączenie i wyłączenie przycisku świateł awaryjnych nie pomaga tego wyłączyć, tak samo jak odłączenie akumulatora, po podłączeniu dalej mrugają. Czasami mruga tylko kierunkowskaz lewy.

Miał ktoś może taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek jak aku się za mocno rozładował przez pozostawione włączone światła i to spowodowało aktywację alarmu. Napięcie akumulatora było za niskie, żeby go dezaktywować z pilota. Nie zadziałał również wyłacznik awaryjny alarmu. Nie pomogła "pożyczka" prądu z innego akumulatora. Musiałem wyjąć swój aku i wsadzić na jego miejsce ten inny (wyjęty z innego samochodu) i wtedy dopiero alarm dał się dezaktywować z pilota i możliwe było odpalenie silnika. Tak jak przedmówca poddał - naładować aku lub podmienić na inny. Może być i tak, że gdzieś jest słaby styk powodujący duże spadki napięcia i wtedy objawy mogą być takie same, mimo, że napięcie mierzone na biegunach akumulatora będzie prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!