Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy i czym wygłuszać megankę?


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z okazji, że moje auto jest naprawiane i ma rozebrany przód pomyślałem o wygłuszeniu nadkoli (ponoć 1,6 jest głośnym motorem). Czy ktoś coś takiego robił, czy to opłacalne (czy nastąpiła poprawa) i z jakich materiałów skorzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkoli? A chcesz żeby rdza atakowała tam po zamontowaniu wygłuszenia? Jeśli chcesz pojeździć trochę i go zezłomować to ok, a jak sprzedać to lepiej nie.Zamontuj na maskę wygłuszenie.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza to dla mnie nie nowość, jeżdżę mazdą ;) ale wolałbym jej uniknąć, wiadomo. Połowa nadkola jest plastikowa, tylko czy oklejenie przedniej części da jakikolwiek efekt?

Ok, to poluję na matę na maskę.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady co do wygłuszenia auta, to proszę się nie krępować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto wyczyścić nadkole i nanieść na nie taką gumowaną powłokę antykorozyjną.

Wtedy będzie i zabezpieczenie i wygłuszenie.

W moim starym autku do wygłuszenia dobrze się przyczyniły grube dywaniki na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Też się szarpię z tym tematem. Z silnikiem mam spokój, bo do wyższych prędkości go nie słychać. Ale bardzo słychać koła przednie. Na zimówkach było bardzo kiepsko. Na letnich jest lepiej. A teraz jak wygłuszyć ten hałas od kół. Nadkole z cienkiego plastiku (ta część tylna) to raczej ozdoba. W sumie zamocowana luźno, a za nią nic nie ma. Działa to raczej jak pudło rezonansowe. Może wyklejenie tego elementu masą bitumiczną dźwiękochłonną coś wy dało? Najlepszy efekt w moim przypadku dało włożenie takich klocków wyciętych z wełny mineralnej wkoło zawiasów maski i głębiej. Wydłubałem to niestety po pierwszym deszczu (tam leci masa wody). I problem trwa..... Do wygłuszenia autka nie oddam bo kosztuje to sporo, a gwarancja też swoje robi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż do gołej blachy, od środka wyklejenie pianką albo samoprzylepnym armaflexem w rolce, tak zrobiłem kiedyś tył w maluchu :) .

Faktycznie koła i zawieszenie trochę słychać, taki typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!