Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem Megane 1,4 16V LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją meganką w gazie.

Gdy tylko silnik się mocno rozgrzeje to gdy zgaszę auto i po kilku minutach przychodzę do auta i próbuję odpalić to rozrusznik kręci a obrotomierz wskazuje 200 obrotów i tak po kilku sekundach kręcenia odpala i pracuje normalnie.

Nie ma tego problemu gdy go odpalam chwile po zgaszeniu a także jak dłużej stoi np. po nocy i potem stoi w pełnym słońcu ( to wtedy normalnie odpala )

To się dzieje tylko przy odpalaniu na benzynie bo próbowałem go odpalić w tych warunkach na gazie i tego problemu z rozruchem nie było

Czy może to być pompa paliwa nie trzymajaca cisnienia ?

Edytowane przez locke22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje tylko przy odpalaniu na benzynie bo próbowałem go odpalić w tych warunkach na gazie i tego problemu z rozruchem nie było

Czy może to być pompa paliwa nie trzymajaca cisnienia ?

Raczej nieszczelna instalacja gazowa (nie piszesz jaka instalacja), więc ogólnie - albo reduktor puszcza gaz do dolotu, albo wtryskiwacze gazowe (jeżeli są) są nieszczelne i gazują dolot. Odpalając silnik na benzynie próbujesz go uruchomić na dwóch paliwach - na gazie który się dostał do dolotu w wyniku nieszczelności i na benzynie, a to jest widać niestrawne dla silnika (za bogata mieszanka). Silnik odpala dopiero wtedy jak sobie przewentyluje dolot (gaz wypluje do wydechu) i dostanie tylko samą benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak odpalam i gaszę go na benzynie to wtedy to samo się dzieję

Instalacja gazowa była regulowana tydzień temu i problem nie zniknął

Instalacja BRC sekwencyjna

Edytowane przez locke22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak odpalam i gaszę go na benzynie to wtedy to samo się dzieję

Żeby definitywnie wykluczyć to co wcześniej napisałem, na pracującym silniku na gazie, zakręć gaz na butli. po przełączeniu się silnika na benzynę pojeździj parę dni tylko na benzynie. Jeżeli nie będzie problemów z odpalaniem, to będzie potwierdzeniem, że może występować nieszczelność o której pisałem. Może być również taka możliwość, że przy źle ustawionej instalacji gazowej, może dochodzić do tak dużego tzw. rozjechania map (a właściwie wg mnie korekt), że silnik (sterownik benzynowy) przy odpalaniu na benzynie musi się na nowo uczyć. W tym wypadku problem powinien stopniowo zanikać w miarę "uczenia się" sterownika - to jest takie moje przypuszczenie, bo osobiście nie miałem tego typu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz maila to Ci poślę dwa filmiki

Jeden z ciężkim rozruchem po postoju a drugi z normalnym odpaleniem raz za razem ( tylko benzyna )

U mnie w tym gazie idzie przełączyć na guziku z trybu pracy na gazie w tryb pracy na benzynę i tak go wyłączyć

Też idzie pracować na benzynie i wyłączać na benzynie, ale tylko odpalająć na beznzynie

Idzie też odpalić na benzynie i jeździć na benzynie i go gasić na benzynie bez udziału gazu i w tym momencie objaw też występował

Ten ciężki rozruch tylko nie występuje przy rozruchu silnika bezpośrednio na gazie ( tryb awaryjny ) A występuje zaraz przy odpaleniu silnika na gorącym silniku na benzynie po kilku - minutowym postoju

Edytowane przez locke22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku jest normalny rozruch i opis

Na tym filmiku jest problem z odpalenie (ale zawsze odpala) i także jest opis

 

Jak ktoś miał taki problem lub domyśla się co to może być to proszę o odpowiedź

Czy to może być pompa paliwa nie trzymająca ciśnienia ?

 

Dodano: 06 sie 2015 - 23:15

Dzisiaj rozpocząłem testowanie nabijania układu paliwa poprzez kilkakrotne włączanie i wyłączanie zapłonu przed rozruchem silnika

Mechanik powiedział mi że ten ciężki rozruch pokazany na filmie jest spowodowany nietrzymaniem ciśnienia w układzie przez pompę paliwa

Kazał mi że jakby auto nie odpaliło to żebym kilkakrotnie włączył tylko sam zapłon aby pompa paliwa nabiła układ i wtedy próbować odpalić

No i dzisiejsze testowanie ( trzy do pięciu prób włączenia i wyłaczenia zapłonu ) narazie pomogło.

 

Czy ktoś na forum ma wiedzę może przez ile sekund pompa paliwa nabija układ w czasie zapłonu ( bez rozruchu silnika ) ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum ma wiedzę może przez ile sekund pompa paliwa nabija układ w czasie zapłonu ( bez rozruchu silnika ) ?

Nie mam wiedzy, ale sądzę że powinno wystarczyć kilka sekund. Chyba, że pompa programowo po właczeniu zapłonu załącza się tylko na 2-3 sek przy braku uruchamienia silnika, wtedy może być uzasadnienie dla kilkukrotnego włączania i wyłączania zapłonu. Coś podobnego miałem w poldku przy instalacji gazowej I gen. Tam po właczeniu zapłonu gaz był puszczany przez 5 sek i jeżeli w tym czasie nie został uruchomiony silnik gaz był odcinany. Z tej opcji kilkukrotnego załaczania i wyłaczania zapłonu przez odpaleniem silnika, korzystałem przy duzych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wyjeździłem cały gaz i mam pustą butlę i jeżdżę na benzynie i dalej to samo się dzieję

Jak rozgrzeje mocno silnik to po kilkuminutowym postoju trzeba długo kręcić aby odpalił ( w zależności od stopnia rozgrzania )

Jak auto postoi dłużej i ostygnie to odpala normalnie ( przykład w dzień jest problem a jak postoi całą noc to odpala normalnie )

Oczywiście w zimę to zjawisko nie występuje jak temperatury spadają w okolice zera, problem dopiero pojawia się na wiosnę i trwa do późnej jesieni

 

Miał ktoś kiedyś podobny problem ?

 

 

A może takie coś się dzieję u mnie ?

"W przypadku silników z zapłonem samoczynnym brak możliwości uruchomienia silnika rozgrzanego może się wiązać z nadmiernym rozgrzaniem się paliwa, np w wyniku zastosowania dodatkowych podgrzewaczy w dodatnich temperaturach otoczenia. Parujące paliwo tworzy bańki gazowe w aparaturze wtryskowej. Zjawisko jest więc podobne, jak w przypadku zapowietrzenia układu wtryskowego, ale mija samoistnie po ochłodzeniu silnika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chętnie pomożemy - i własnie moją wskazówkę, że błądzisz, potraktuj jako pomoc.

Tak, jesteś laikiem, ale to nie oznacza, że nie możesz się nauczyć wielu pożytecznych rzeczy :)

 

Jednak skoro nie odróżniasz na razie silnika o zapłonie samoczynnym, od silnika o zapłonie iskrowym, to może lepiej udaj się jednak do mechanika z tą awarią ?

A naukę zaczynaj od czegoś łatwiejszego ?

 

Piszę to bez urazy i bez ironii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są głupie uwagi.

Jesteś "zielony", a usterka może być zarówno drobna, jak i poważna.

Moim zdaniem nie uda się jej zdiagnozować na odległość, szczególnie przy Twoim zaawansowaniu "wiedzy samochodowej"

 

Ale rób jak uważasz.

Moje zdanie znasz.

Nie każdy mechanik to oszust.

Są naprawdę dobrzy fachowcy a wizyta u nich oszczędza czas i pieniądze, bo zabezpiecza przed kolejnymi potencjalnymi awariami.

Ale Ty najwyraźniej jeszcze takiego nie spotkałeś.

 

Więc działaj według własnego uznania. Metoda prób i błędów.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem że mogę udać się do mechanika

Przyznaję się nawet nie wiem jak działa samochód - ja tylko naciskam start i to wszystko :-)

Byłem u jednego mechanika co zajmuje się Renault i powiedział że pompa paliwa nie trzyma paliwa

I drążę temat dlatego że może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek i może mi pomóc

Ja na razie jeżdżę z tym bo to dłuższe kręcenie mi za bardzo nie przeszkadza a zima zawsze kiedyś przyjdzie i objaw ustąpi :-) ?

 

Jeszcze jedna prośba może ktoś miał podobny przypadek że na rozgrzanym silniku miał ciężki (długi czyli 3 do 6 sekund ) rozruch po kilkuminutowym postoju

Jak na tym rozgrzanym silniku go gaszę i odpalam non stop to rozruch jest normalny

Ja auto ostygnie przez całą noc to rozruch jest normalny

 

Pozdro dla pomocnych forumowiczów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!