Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpalanie krztusi się


giancardi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym spytac o taką sytuację.

Wciskam sprzęgło samo i start silnik próbuje załapać ale nie idzie. Powtarzam odpalenie znowu gasną kontrolki ale znów krztusi się chwilę po czym zapala się kontrolka abs esp i stop. Komunikat awaria hamulców a następnie 'ustaw n'. Wiec daje na luz wciskam hamulec i sprzęgło i w końcu za trzecim razem ledwo ale odpala. Żadnych innych objawów nie ma. Obroty nie falują.

Zdarzyło mi się mieć kłopoty z tym dwa razy i dwa razy auto stało z górki nie pod górkę może zbieg okoliczności.

 

Co to może być?

Dziękuję z góry za rady.

 

Edit: mogę dodać jeszcze, że dwukrotnie stało się to po krótkim dystansie. Jednakże jakby to był akumulator to chyba powinien był najpierw mieć więcej mocy, a potem nie odpalić już w ogóle chyba? Dziwi mnie to, że zapala za 2-3 razem. Tak jakby nie było ciśnienia w przewodach?

Edytowane przez giancardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma LPG. I żadnych objawów na światłach nic nie faluje, nie "kaszle" właściwie nic się nie dzieje innego. Dlatego wykluczam świece i przewody.

 

Czy komunikat awaria hamulców i te kontrolki mogą oznaczać aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie przejażdzkę 50km i o ile w drodze powrotnej cała elektryka chodziła ok, to jak jechałem na początku z włączoną klimą, radiem to jak bawiłem się szybami to przy otwieraniu/zamykaniu przygasały światła. To oznacza słabe napięcie już, zmniejszoną pojemność?

 

Jeszcze jest może taka opcja, że pasek albo napinacz alternatora nie ogarniają, bo chyba mi trochę już hałasuje, tak jakby telepie przy obciążeniu (od 2007 roku nie wymieniany).

Edytowane przez giancardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!