Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju automatyczna skrzynia biegów Megane 3 2.0dci


Rafal199012

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem nie dawno megane 3 z automatyczną skrzynią biegów, i chciałbym w niej wymienić olej, tylko nie nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile tego oleju jest mi potrzeba i jaki olej kupić, i gdzie znajduje się filtr oleju

Wie może ktoś coś więcej na ten temat ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie, mam taką samą wersję :)

Do wymiany statycznej (innej się nie praktykuje w tej skrzyni) potrzeba niecałe 4l oleju.

Olej musi spełniać wymagania skrzyń AJ0 (Renault Matic J6), najpopularniejsze oleje: Elf ELFMATIC J6 lub RAVENOL ATF Type J2/S.

Do tych skrzyń nie można stosować zwykłego ATF, lub tzw. oleju multi ATF.

Filtr oleju znajduje się wewnątrz skrzyni i wymienia się go tylko przy remoncie.

Pamiętaj, że do wymiany będziesz potrzebował uszczelki korka spustowego (ok. 10 zł w ASO) i CLIPa.

CLIP jest potrzebny, ponieważ poziom oleju sprawdza się przy temperaturze oleju 40°C ± 2°C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLIP to jest interfejs diagnostyczny tak ?

Możesz mi powiedzieć jak Ci się tym jeździ, bo ja swoją kupiłem, ale jeszcze nią nie jeździłem, obecnie pewnie jest gdzieś w Słowenii

Jaki ma Twoim zdaniem wady i zalety, jak chodzi ta skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLIP to interfejs diagnostyczny.

Jeździ mi się bardzo dobrze, do manuala jest mi się ciężko przesiadać.

Zalety: biegi w górę zmienia bardzo płynnie, przy kick downie auto wystrzeliwuje do przodu jak z katapulty.

Wady: przy redukcji czasem czuć zmianę biegu, przy normalnej jeździe miasto/trasa w wyrównanych proporcjach spalanie 7,5-8l/100 km, brak dwumasy.

Skrzynia nie jest tak szybka jak DSG, ale za to jazda jest bardzo płynna i przy normalnej jeździe ma się wrażenie, że auto ma skrzynię CVT.

Co ważne, rekordziści w Lagunach i Espacach z tą skrzynią przekroczyli bez problemu 400 tyś km.

Warto wiedzieć, że auto z automatem potrzebuje 7,5l oleju w silniku, podczas gdy do manuala wchodzi ok. 7l.

Wracając do spalania, to przy stałej prędkości 110-120 km/h realne jest spalanie w okolicach 6l/100 km.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie zakupiłem Megane Grandtour III 2.0 dCi Bose Edition z automatem. Jaki rodzaj skrzyni tam występuje, bo auto dopiero do mnie jedzie i nie mam jak sprawdzić. Rocznik 2011

Edytowane przez kovalsm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!