Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1,2 TCe 115 trasa / miasto / turystyka.


tomgrandtour

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram nowy temat o spalaniu Meganki z silnikiem TCe 115.

Wrzucajcie swoje trasy, średnie spalanie z wakacyjnych wyjazdów jak i normalnego codziennego użytkowania.

Wnioski, obserwacje, zdjęcia, filmiki b.mile widziane ;).

 

Katowice - A4 - Szklarska Poręba plus trochę okolic zjechane, 2 osoby, klima, poza autostradą tempo spokojne turystyczne, zapaliła się rezerwa, wlałem 42 litry.

 

Świeradów Zdrój - Jelenia Góra - Legnica, klima, normalny przejazd, lokalne drogi.

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można liczyć na oszczędności ok 2l/100 w stosunku do silnika 1.6. Zatem te 4 tys. różnicy w stosunku do ceny auta z 1.6 zwrócą sie po ok 40 tys. km. minus różnica w ubezpieczeniu.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uda spalić średnio 2 litry na 100 km...

Edit: złe odczytałem co napisałeś..u mnie średnio w trasie potrafi spalić 5,5 l. średnio od prędkości 50 km/h do 150 km/h z klimą i światłami.

 

Tylko nie napisał czy z klimą czy bez? Ale mi wydaje że jechał bez klimy i bez świateł.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pisać w jakiś motostatsach czy czymś takim każde tankowanie (albo używać na androida program fuel.io - polecam bardzo przydatny) i wtedy wyjdzie jakiś wiarygodny wynik. A wrzucać filmik to ja też mogę jak mi będzie palił 3l/100 albo 17 - już takie średnie wartości u siebie też widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupilibyście auto amerykańskie 5 litrowy silnik o mocy np. 200 czy 300 KM? Np. Z lat 80....Mmmm 2 metry szerokości i min 5 metry długości i pełne wyposażenie w którym w europie nie było w mercie czy w Bmw w latach 80...I no min 1 milion mil przejedzie bez problemu...Minusem jest apetyt na paliwko...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki samochod to bardzo atrakcyjna opcja, jednak nie ma racji bytu przy naszych cenach paliw, ale cóż, niektórych stać na takie auta. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że zakup 1.6 to był jednak dobry wybór w naszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airbites jakbyś choć trochę czytał to forum to byś wiedział czy 1.2 ma dwumase..

 

Ja już się utwierdziłem w przekonaniu że zakup TCe był strzałem w 10, kupić benzyniaka który jest dynamiczny i do tego ekonomiczny okazało się wykonalne.

Mam banana bo moja poprzednia bryka paliła 12 Lpg + litr benzyny /100 + litr oleju /1000 ;) .

 

Pewnie jakbym jechał sam, bez klimy, na dziadka i nie po górach i przełęczach to by wyszło poniżej 5 ale nie o to w tej zabawie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!