Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Utrzymanie włączonego zapłonu przy wyłączonym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Chcę podłączyć swoją Megane III ph I 1,6 16 V 101 KM do Clipa. Nie wiem jednak jak, utrzymać auto na włączonym zapłonie przy wyłączonym silniku. Po włożeniu karty zapłon się odpala przy wyłączonym silniku, ale po chwili (ok 3-5 min)wskaźniki na desce rozdzielczej gasną. Przytrzymywanie włączonego przycisku Start/przy jednoczesnym wciśnięciu pedału hamulca a także przy włączonym biegu nie przynosi skutku. Może ktoś zna jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż kartę do czytnika, wrzuć bieg, bez sprzęgła i hamulca, wciśnij i trzymaj START aż pojawi się na liczniku napis "wyjmij kartę" - możesz teraz clipować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Cześć.

A jak się ma identyczna sprawa w Megane IV phI? Chodzi o utrzymanie zapłonu przez dłuższy czas, np. podczas aktualizacji systemu?

Samochód jest wyposażony w kartę Hands Free, która w Megane IV już nie ma czytnika.

Edytowane przez jurand78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć, ale przyznam, że troszkę zgłupiałem. W Renault Vel Satis miałem czytnik, do którego musiałem fizycznie wsuwać kartę. W Megane IV nie mam już analogicznego czytnika - kartę mogę trzymać w kieszeni czy torbie a samochód sam wykrywa jej obecność.

Tak więc wracam do pierwotnego pytania :)

Edytowane przez jurand78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za koleżeńską i rzeczową odpowiedź. Szkoda, że wcześniej ktoś tak po prostu nie odpowiedział a odsyłał do instrukcji. Byłoby prościej i milej. Instrukcję przeczytałem, jednak na taką informację nie natrafiłem. Być może coś przeoczyłem.

Edytowane przez jurand78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A jak podtrzymać zapłon w Megane III 2.0 16V z automatyczną skrzynią CVT? Mam Hands Free, ale czytnik także. Wsiadam, skrzynia jest rzecz jasna w pozycji P, wsuwam kartę, trzymam przycisk Start i... nic. Tylko komunikat że aby odpalić auto to wcisnąć hamulec i Start, no ale wtedy auto po prostu odpala a nie o to chodzi :mad:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!