Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ścina zewnętrzne brzegi opon z przodu


Rekomendowane odpowiedzi

Zjadło mi zewnętrzne brzegi opon z przodu, było nie było założyłem nowe opony (koła 17). Wcześniej pojechałem do mechanika i brak luzów w zawieszeniu, następnie na geometrię (drobne korekty podobno) i widzę, że dalej szybciej zużywają się opony w tym samym miejscu z przodu. Jechać w inne miejsce na geometrię czy jak? Szczerze to widziałem w lagunie, koleosie i innym sceniku podobną sytuację z przednimi oponami - może nie tak jak u mnie. Jeżdżę głównie po mieście więc pewnie to też przyczynia się do szybszego zużycia opon (fabryczne Continentale wytrzymały ledwo 30k). Ale tu wygląda tak jakby fabryczne ustawienia kątów za bardzo na plus były - macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie mam bo wywaliłem stare opony, na nowych zauważyłem już po tzw. "cyckach" - jednakowe zużycie po obu stronach z przodu na starych i nowych. Tu nie chodzi o zbieżność a kąt pochylenia koła - wygląda jakby za bardzo dodatni. Nie wiem w sumie czy w SIII jakoś się go reguluje czy w zawieszeniu coś raczej umiera?

Edytowane przez Liso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę głównie po mieście więc pewnie to też przyczynia się do szybszego zużycia opon (fabryczne Continentale wytrzymały ledwo 30k)

Nie ma co się dziwić, że opony wytrzymały 30tys km, bo już raz temat taki był poruszany na forum. Teraz jest moda na wszystko co ECO i sztuczne postarzanie produktów, żeby producenci z czego mieli żyć. Proponuję obserwować uważnie opony i trzymać się zalecanego ciśnienia w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 co ma jazda po mieście do zużycia opon, przecież to wszystko zależy od sposobu jazdy ciśnienia w oponach, oraz od geometrii i nie ma znaczenia asfalt czy kostka. Nie szukaj wszędzie teorii spiskowej, że wszyscy wszystko robią bele jak, byle by tylko biednego kierowcę naciągnąć na koszty. Fabryczne Brigstony wymieniłem po 100000km i nie dla tego, że już się kończyły tylko minął im czas czyli 5 lat i guma już zaczęła się kruszyć (mikro pęknięcia), a ja też większość przebiegu zrobiłem w mieście.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 co ma jazda po mieście do zużycia opon

Dużo, bo kręcisz kierownicą w miejscu a to jest najbardziej szkodliwe dla opon i jeszcze jak jest za małe ciśnienie w oponach, to można załatwić opony raz dwa.

 

Fabryczne Brigstony wymieniłem po 100000km i nie dla tego, że już się kończyły tylko minął im czas czyli 5 lat i guma już zaczęła się kruszyć (mikro pęknięcia), a ja też większość przebiegu zrobiłem w mieście.

A z którego roku kolega miał te oponki?

 

pit-men przeczytaj ten temat odnośnie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony były z roku produkcji samochodu ,czyli z 2007 i bez przesady z tym kręceniem kołami w miejscu ( no chyba ,że ktoś się bawi kręcąc kierownicą ), ale przecież w mieście też się jedzie i nie koniecznie 3 km w godzinę ,a ja przecież pisałem ,że zależy od ciśnienia w ogumieniu oraz geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!