Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nadmierne zużycie oleju


kogutor

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie. Jeśli przy tak małych przebiegach te silniki biorą tyle oleju, to co bedzie po 50-80 tys.? Normę podniosą? Moje poprzednie auto 1.6 po 100 tys. brało ok 2 litry na 30 tys. i to na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wreszcie w dniu dzisiejszym po powrocie z wakacji w serwisie i opiszę co mi odpowiedziano:

-gdzieś na łączeniu jest lekkie zapocenie, lecz jak stwierdził kierownik serwisu to nie jest przyczyna tak dużego apetytu na olej,

dodam w tym miejscu, że 1 litr dolałem przy przebiegu 3600 km (podczas wakacji), a po powrocie, czyli dzisiaj w serwisie stwierdzili kolejny ubytek 1 litra (za który musiałem zapłacić), a przebieg w chwili obecnej to 4600 km.

-kolejna przyczyna jak się okazało to oprogramowanie, które ma się pojawić w przeciągu 3 tygodni, bo obecne nie jest właściwe.

Jak usłyszałem ten sam problem z olejem był z Capturem , ale po zmianie oprogramowania podobno ustąpił i teraz przyszła kolej na meganki.

To tyle wieści na chwilę obecną, w poniedziałek oddaje samochód na dwa dni w celu (jak twierdzą), uszczelnienia miejsca, które się poci.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno w to uwierzyć, że auto bierze olej dlatego, że ma wadliwy soft wgrany.

A jeżeli to prawda, albo strzępek prawdy, to za olej powinno płacić ASO - czytaj dalej Renault, bo czemu użytkownik ma ponosić koszty eksploatacji wadliwego towaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha oprogramowanie. To jakaś ściema. Gdy zgłosiłem, że mój poszarpuje na zimnym to też kazali czekać na aktualizację oprogramowania do silnika, którego już nie produkują. Koń by się uśmiał z tych tekstów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, 2l oleju przy tak małym przebiegu to faktycznie nie za dobrze. U mnie się uspokoiło, po jednej dolewce poziom cały czas stały. Może to styl jazdy powoduje tak duże zużycie? Napisz jak jeździsz, jakie trasy, bo ciekaw jestem.

Co do softu - też wydaje mi się że to jakaś ściema i granie na czas. Ale teoretycznie:

- soft mogą wypuszczać nowy do nieprodukowanych już silników, nie widzę tu nic dziwnego

- programowo można wpływać na zużycie oleju (np. zmiana ciśnienia oleju - te silniki mają pompę o zmiennej wydajności, zmiana charakterystyki pracy turbiny na mniej agresywną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy całkowicie normalny, żadnych szaleństw a trasa codzienna jaką pokonuje jest raczej mieszana, przebieg dzienny 45 km. We wtorek megan idzie na serwis, tak więc napiszę po odbiorze czy są jakieś zmiany.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teoretycznie:

- soft mogą wypuszczać nowy do nieprodukowanych już silników, nie widzę tu nic dziwnego

Ale na razie o nowym sofcie do 1.6 ani widu ani słychu. Wybacz, ale ja w to nie wierzę. Gdy rzeczywiście sie pojawi i coś naprawi to stawiam flaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam to samo druga wymiana oleju (wymieniany co 15 tyś), w tej chwili po przejechaniu 6 tyś km zostały dwie kropki na komputerze, dolałem 1 litr oleju i zakupiłem 5 litrową bańkę bo serwis twierdzi że wszystko w normie i to przy całkowitym przebiegu 36 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!