Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tylna lampa - dolna, środkowa żarówka + kierunkowskaz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Mam takie pytanie. Do czego powinna być środkowa dolna żarówka ( ta najmniejsza) w tylnej lampie. Na przykładzie prawej lampy u mnie jest tak:

- żarówka lewa góra - cofanie

- żarówka prawa góra - kierunkowskaz

- żarówka lewy dół - przeciwmgielne

- żarówka środek dół - nie działa, nie wiem do czego??

- żarówka prawy dół - pozycyjne + stop.

 

Dodatkowo problem z kierunkiem z tyłu. W prawej lampie po włączeniu kierunku zaczyna migać światło pozycyjne. Masa w obu lampach połączona do karoserii w sposób prawidłowy. Styki w kostkach przeczyszczone. Dodam, że w lewej lampie mam zrobiony taki myk (nie ja go robiłem). Od żarówki pozycyjne + stop idzie kabelek do kostki i wpina się w drugie miejsce w kostce. Po odłączeniu tego kabelka pojawia się sytuacja jak w drugiej lampie (miganie pozycji + stop gdy kierunek włączony). Po podłączeniu kabelka w sposób analogiczny do drugiej lampy pozycja + stop nie miga przy włączonym kierunku ale stop świeci cały czas.

 

Czy ktoś ma pomysł albo stosował podobne rozwiązanie jak w sprawnie działającej lampie (zastosowany dodatkowy kabel).

Czy ktoś mógłby ewentualnie wskazać jak posłużyć się miernikiem - co przede wszystkim sprawdzić. Mam dostęp do miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-20686-0-40717600-1440100535_thumb.jpg

Miganie postoju razem z kierunkiem to nadal problem z masą najlepiej dolutować przewód wprost do płytki odpowiedzialnej za masę i przykręcić do karoserii pojazdu (masa lampy jest zaraz pod nią).

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie! Nie mogłem tego odszukać.

Co może być przyczyną, że nie palą się u mnie te "małe pozycyjne"?

Masa (powołując się na zdjęcie powyżej) to jest druga "wiązka" (sorry ale nie mam pojęcia jak to fachowo nazwać) czy środkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!