Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej - skrzynia biegów ?


man

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie wykracza poza przegląd główny wykonany przy przebiegu 60 000 km i dlatego jest w tej tabeli napisane 120 000 km. Po za tym jak wiadomo, książka serwisowa książką, a praktyka praktyką, więc nie patrzył bym w nią jak w Boga i rozrząd wymieniał już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK - dzięki google znalazłem ogólnodostępną wersję dyskusji z forum Peugeota o wymianie oleju, tą ze zdjęciem korka z opiłkami.

Może Megi to nie Pug, ale podpisuję się pod opiniami, że po wymianie skrzynia chodzi ładniej, ciszej i biegi wchodzą bezproblemowo. Poprzedni właściciele tylko dolewali (wg. zaleceń aso) i efekt był taki, że 1 czy 2 (nie pamiętam już teraz) koszmarnie wchodziła.

Skrzynia to element mechaniczny i jak w każdym takim elemencie następuje jego zużycie, fakt najwięcej opiłków będzie w początkowym okresie życia auta ale później też będą, przez całe życie skrzyni, a ona filtru nie ma aby wyłapał te świństwa, poza tym olej też się starzeje i traci swoje właściwości fizykochemiczne.

Co jest tańsze, olej czy nowa skrzynia ? Co producentowi jest bardziej na rękę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja postanowiłem wymienić olej w związku z tym iż nie mam udokumentowanego przebiegu i stwierdzam żę po wlaniu nowego oleju znacząco poprawiła się kultura pracy skrzyni biegów. Wlałem 3,5 litra oleju NFJ 75W80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro chyba doleje oleju do skrzyni tylko nie wiem czy dobrze chce to zrobić.

Z tego co przeczytałem to olej powninien byc w tej rurce od góry silnika która jest zamknieta tym kapturkiem czy jak to nazwać.Czyli musze wlać olej przez ta rurkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie.

W mojej megane 1.4 16v kombi z 2000r. słychać dyferencjał. Słychać buczenie przy dodawaniu gazu oraz przy hamowaniu silnikiem. Gdy rozpędzę auto, wyłączę motor i wrzucę na luz także słychać ten dźwięk. Jestem na 90% pewny, że to dyfer. Skrzynia biegów chodzi ładnie i precyzyjnie. Dźwięk nie zależy od przełożenia.

Sądzę, że słychać mechanizm ze względu na zużycie. Czy wymiana oleju w skrzyni na nowy dobry olej złagodzi objawy zużycia? Podejrzewam, że wlanie najgęstszego z możliwych olejów powinno pomóc w ucywilizowaniu pracy przekładni.

 

Czy regeneruje się sam dyferencjał bez modernizacji przekładni biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lał oleju innej klasy niż zaleca producent. Ale sądzę, że wymiana oleju w skrzyni powinna w jakimś stopniu 'uciszyć" dyfer, oczywiście mam na myśli olej SAE 75W/85W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
olej wymienia się ( z zalecenia) tylko w skrzyniach automatycznych natomiast w manualnych robi się to wedle gustu, chęci i możliwości finansowych bo takie oleje o tych właściwościach są drogie. 0,5l ok 15-20zl wzwyż.

 

No cóż wolę raz na 120-150 tys. km. wymienić olej, niż całą skrzynię. Koszt chyba jednak zdecydowanie niższy... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni. Jak kupiłem autko z przebiegiem 160 tyś było tylko slychać gwizdanie skrzyni lub silnika przy rozpędzaniu teraz słychać tylko głośną skrzynie. nie mam jednak pewności jaki tam wlać olej, w książce WKŁ pisze co innego co innego piszą w internecie a do tego elf zmienił teraz nazwy i już wogóle bałagan. Kupowałem kiedyś coś do dolewki niby już z tą nową nazwą elfa i było napisane że to półsyntetyk a powinien być pełen z tego co wiem

Autko Megane I ph II 12/1999 r. Silnik 1.4 16V 95KM k4j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

jestem świeżo po wymianie oleju w skrzyni (E6J z wtryskiem od E7, skrzynia JB1 106). Biegi wchodziły tragicznie. Przez pierwsze 2-3 km jazdy po nocy - jeszcze było jako tako. Ale później - masakra, praktycznie każdy lekko przyhaczał, brak synchronizacji pierwszego biegu na każdych światłach (czyli machanie sprzęgłem, za 2-3 razem ustawiał się tak że dało się wbić jedynkę). W międzyczasie wizyta na warsztacie (wymieniony wybierak biegów - ten element który idzie pod podwoziem do skrzyni, taka zgięta łapa metalowa z mieszkiem pośrodku).

W końcu trafił mnie szlag i kupiłem olej dedykowany do tej skrzyni, Tranself NFJ 75W80 (nie zaczynajmy sporu czy jest do niej jest NFP (stary TRX) czy NFJ - Elf na stronie napisał że ten drugi i tak zakupiłem). Stwierdziłem że wymienię go sam, bo na prawdę mam już dość mechaników-naciągaczy. Łącznie zeszło mi 2 godzinki, ale to przez problemy które wynikły po drodze, czyli brak odpowiedniego klucza oraz fakt, że przy -5oC na dworze olej musiałem wstrzykiwać do skrzyni strzykawką 50cm3 przy pomocy wężyka (sama grawitacja nie wystarczyła, szło jak po grudzie :mrgreen:.

Spuszczony olej miał kolor jasnego kakao i było go za mało o około litr, w otworze kontrolnym nie szło go wymacać w ogóle, mocno śmierdział. Wlałem 3400ml, w otworku wlewowym praktycznie jest po brzeg. Podobno skrzynia musi po takim syfie dojść do siebie powoli i się oczyścić - ja różnicę odczułem już dzisiaj rano, po dojechaniu do pracy (jakieś 8km) żaden bieg po drodze nie haczył, nadal jest delikatny problem z synchro np przy redukcji 3/2 ale to pikuś, może zniknie a może nie.

 

Konkluzja: jak masz wątpliwości co do oleju w skrzyni, to odkręcaj, sprawdzaj, wymieniaj. Nikt Ci nie poleci z mechaniorów tej czynności - im się bardziej opłaca remont skrzyni.

Przy mojej skrzyni korek wlewu oleju to wredne śrubsko z płaskim łbem, w którym jest czworokątny otwór o boku 8mm. Proponuję od razu przygotować sobie taki klucz żeby się nie wkur.. niepotrzebnie.

 

Oczywiście Megane 1 Ph1 (sorki że trochę niezgodnie z tematem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczesnych lat 90 producenci samochodów nie wymagają wymiany oleju w skrzyni biegów. Dlatego stosuje się takie dobre (drogie) oleje. Jednak faktem jest, że po wymianie skrzynia dostaje drugą młodość. Szczególnie jeśli olej nie był wymieniany od nowego. Tak jak w silniku... wymienia się po jakichś 2000 km, żeby spuścić wraz z opiłkami metalu po tzw dotarciu, tak samo w skrzyni też się zbiera tego sporo. Swoją drogą ja mam zalanego jakiegoś Mobila i jest dobrze, byle parametry były zbliżone, jednak polecam TRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!