Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
man

Megane I phII Olej - skrzynia biegów ?

Recommended Posts

Donminik    1

Witam, a wiecie może ile wchodzi oleju do przekładni skrzyni do Scenica 2.0, wymieniam osłonę przegubów i w między czasie olej, i gdzie znajduje się jakiś korek wlewu oleju lub sprawdzania poziomu oleju w tym silniku... Pozdrawiam i Dziękuję za odzew :))

• Upvote 1

Pawel    175

Oleju do skrzyni wchodzi trochę ponad 3 litry (najlepiej kupić 3,5 litra, albo bańkę 4 litry).

cid533    0

Zainteresowałem się olejem w skrzyni biegów dlatego, że strasznie wiesza mi się jedynka i trochę dwójka. Niejednokrotnie na światłach mieszam 5-6 razy 1-2-1-3-2-1 aż wreszcie załapie.

Megi 97r, nie mam żadnej historii wymian olejów ani też nie wiem co jest tam wlane. Autko już swoje lata ma, nie wiem czy jest sens pakować 100zł w olej i czy to pomoże. Mam natomiast 1,3L Tranself EP 80W-90. Jak sądzicie, mogę tego specyfiku dolać?

Sitar88    0

Witam Wszystkich

Moje pytanie jest następujące jaki olej wlać do skrzyni w Megane I ph II 99r poj. 1.4 75KM/55KW

Od nowości raczej nie był zmieniany a przebieg to prawie 190tys km. Czasami biegi ciężko wchodzą więc może wymiana oleju poprawi działanie skrzyni.

Dzięki za informację

Pozdrawiam

P_r_z_e_m_o    152

jaki olej wlać do skrzyni

Czy Kolega ma jakieś problemy z czytaniem, czy ze zrozumieniem tego co piszą inni?

Przecież w tym wątku podano jaki olej należy wlać do skrzynki :)

Sitar88    0

Chodzi o ELF Tranself TRX 75W80W ? Jeśli nie to proszę o informację.

Dzięki

Edited by Sitar88

marek24p    0

Ja wymieniłem olej w moim megane tydz. temu. Wybrałem zgodnie z sugestiami forumowiczów ELF nfj 75W80, weszło 3,5L. W moim przypadku zdarzało się dosyć często ze dwójka nie wchodziła i trzeba było niestety użyć niezdrowej siły. Dwóch mechaników oglądało, myślało i niby skrzynia do remontu, bo nic nie wadzi, wszystko z zewnątrz ok. Wjechałem na kanał facet zlał olej i mówi że nic to nie pomoże bo płyn idealnie czysty. Wlał ELF-a i... już tydz. skrzynia chodzi jak masełko, ani razu jeszcze nie miałem problemu z wrzuceniem biegu. Więc 1:0 dla mnie :-) Więc dołączam się do osób które twierdzą, że olej warto zmienić jeśli coś jest nie tak. Na logikę taka operacja na pewno nie zaszkodzi a w dodatku można wykluczyć jedną z możliwych przyczyn problemów...tak jak mam nadzieję w moim przypadku. Niby olej to olej ale u mnie wielka różnica się okazało.

Edited by marek24p

Guest pieto1   
Guest pieto1

Czy do Magenki z 2000r. 1.4 16v pasuje olej: ELF Tranself TRX 75W80W? Czy jakiś inny?

W sumie mi biegi od 1 do 5 wchodzą spoko, czasami tylko wsteczny się zacina i muszę sprzęgło dać od nowa <piwko>

Ale wole na zimne dmuchać...

P_r_z_e_m_o    152
<piwko> a czytać ze zrozumieniem kolega umie :)

ziomek4007    0

Witam. W instrukcji obsługi na pierwszej stronie napisane mam ze w skrzyni jest TRJ 75W80. Megane IphII 2002r 1.6 16V. Muszę uzupełnic poziom. Rozumiem ze mam wlać taki a nie jakiś TRX, NFJ...itp. :) w internecie jest info ze NFJ zastępuje TRJ...chcę tylko dolać a nie wymieniac, a mieszanie zapewnie niewskazane

Edited by ziomek4007

jurasb    0

Jaki olej w manualnej skrzyni biegów powinien być w Megane II 1,5 dci?

onifer    0

Odgrzębię temat. W dniu jutrzejszym wymieniają mi na gwarancji ten gumowy mieszek wraz z łożyskiem uszczelniającym na łączeniu skrzynii biegów i ośki- z maju to samo zrobili ale zaczęło z powrotem się pocić olejem na łączeniu, stąd będą robić jeszcze raz.

Jako że trudno mi zaufać im, gdzie mogę po tej wymianie sam sprawdzić czy poziom oleju w skrzynii jest właściwy? Prośba by ktoś wskazał mi na fotce gdzie znajduje się ten korek/motylek po odkręceniu którego widać poziom oleju w skrzynii. Chodzi o Megane IphII 1.4 16v.

Dodano: 01 sie 2013 - 00:56

W dniu dzisiejszym wymieniony na nowy mieszek gumowy z łożyskiem uszczelniającym na łączeniu skrzynii biegów z ośką. Tamto łożysko wymieniane w maju tego roku całe było pokrzywione, nie było możliwości aby trzymało olej. Jestem ciekaw czemu w ciągu 2 miesięcy padło? Czy taką marną jakość kupili? Mam nadzieję, że tym razem będzie uszczelnione na dobre bo jak nie to już nie wiem gdzie jechać i co zakładac.

Dodano: 31 sie 2013 - 15:34

Drugi raz 1 sierpnia wymieniali mi to łożysko z mieszkiem gumowym na łączeniu skrzyni biegów z ośką i znów ten sam problem, gdzieś tam się sączy powoli, poci olejem ze skrzynii pomiędzy mieszkiem gumowym a ośką. Pierwsze łożysko które wymienili mi w maju przy wymianie na drugie było całe pogięte- teraz podobno lepszej jakości wstawili i znów pocenie się olejem. Co jest grane?

Podpowiedzcie, zmienić mechanika, czy może dalej część niezbyt dobrej marki, może ktoś wymieniał i może polecić dobrej firmy łożysko. Czy u Was też się tak poci na łączeniu czy jest suchutko. Denerwujące to jest, bo mam wrażenie, że zaraz zatrę skrzynię przez zbyt niski stan oleju itd.

Dodano: 08 wrz 2013 - 18:14

pytanie aktualne.Co moze byc przyczyna ze poraz drugi wymienialem lozysko uszczelniajace na laczeniu skrzynii z oska i dalej sie stamtad poci olej.juz rece opadaja.Prosze polecic jakiej firmy kupic to lozysko?a moze cos jest nie tak z oska.Mial ktos taki problem?

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Skoro wcześniej kolega używał pl-literek, to dlaczego teraz pisze bez? - damiar

Edited by damiar

Kojiro    0

...i kolejny szykuje się na wymianę oleju w skrzyni biegów.

W chwili obecnej dolany do skrzyni został Archoil 2300, po osiągnięciu 100kkm idzie w ruch Fuchs Sintofluid 75W80.