Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej - skrzynia biegów ?


man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a wiecie może ile wchodzi oleju do przekładni skrzyni do Scenica 2.0, wymieniam osłonę przegubów i w między czasie olej, i gdzie znajduje się jakiś korek wlewu oleju lub sprawdzania poziomu oleju w tym silniku... Pozdrawiam i Dziękuję za odzew :))

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zainteresowałem się olejem w skrzyni biegów dlatego, że strasznie wiesza mi się jedynka i trochę dwójka. Niejednokrotnie na światłach mieszam 5-6 razy 1-2-1-3-2-1 aż wreszcie załapie.

Megi 97r, nie mam żadnej historii wymian olejów ani też nie wiem co jest tam wlane. Autko już swoje lata ma, nie wiem czy jest sens pakować 100zł w olej i czy to pomoże. Mam natomiast 1,3L Tranself EP 80W-90. Jak sądzicie, mogę tego specyfiku dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam Wszystkich

Moje pytanie jest następujące jaki olej wlać do skrzyni w Megane I ph II 99r poj. 1.4 75KM/55KW

Od nowości raczej nie był zmieniany a przebieg to prawie 190tys km. Czasami biegi ciężko wchodzą więc może wymiana oleju poprawi działanie skrzyni.

Dzięki za informację

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej wlać do skrzyni

Czy Kolega ma jakieś problemy z czytaniem, czy ze zrozumieniem tego co piszą inni?

Przecież w tym wątku podano jaki olej należy wlać do skrzynki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wymieniłem olej w moim megane tydz. temu. Wybrałem zgodnie z sugestiami forumowiczów ELF nfj 75W80, weszło 3,5L. W moim przypadku zdarzało się dosyć często ze dwójka nie wchodziła i trzeba było niestety użyć niezdrowej siły. Dwóch mechaników oglądało, myślało i niby skrzynia do remontu, bo nic nie wadzi, wszystko z zewnątrz ok. Wjechałem na kanał facet zlał olej i mówi że nic to nie pomoże bo płyn idealnie czysty. Wlał ELF-a i... już tydz. skrzynia chodzi jak masełko, ani razu jeszcze nie miałem problemu z wrzuceniem biegu. Więc 1:0 dla mnie :-) Więc dołączam się do osób które twierdzą, że olej warto zmienić jeśli coś jest nie tak. Na logikę taka operacja na pewno nie zaszkodzi a w dodatku można wykluczyć jedną z możliwych przyczyn problemów...tak jak mam nadzieję w moim przypadku. Niby olej to olej ale u mnie wielka różnica się okazało.

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy do Magenki z 2000r. 1.4 16v pasuje olej: ELF Tranself TRX 75W80W? Czy jakiś inny?

 

W sumie mi biegi od 1 do 5 wchodzą spoko, czasami tylko wsteczny się zacina i muszę sprzęgło dać od nowa <piwko>

Ale wole na zimne dmuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. W instrukcji obsługi na pierwszej stronie napisane mam ze w skrzyni jest TRJ 75W80. Megane IphII 2002r 1.6 16V. Muszę uzupełnic poziom. Rozumiem ze mam wlać taki a nie jakiś TRX, NFJ...itp. :) w internecie jest info ze NFJ zastępuje TRJ...chcę tylko dolać a nie wymieniac, a mieszanie zapewnie niewskazane

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odgrzębię temat. W dniu jutrzejszym wymieniają mi na gwarancji ten gumowy mieszek wraz z łożyskiem uszczelniającym na łączeniu skrzynii biegów i ośki- z maju to samo zrobili ale zaczęło z powrotem się pocić olejem na łączeniu, stąd będą robić jeszcze raz.

Jako że trudno mi zaufać im, gdzie mogę po tej wymianie sam sprawdzić czy poziom oleju w skrzynii jest właściwy? Prośba by ktoś wskazał mi na fotce gdzie znajduje się ten korek/motylek po odkręceniu którego widać poziom oleju w skrzynii. Chodzi o Megane IphII 1.4 16v.

 

Dodano: 01 sie 2013 - 00:56

W dniu dzisiejszym wymieniony na nowy mieszek gumowy z łożyskiem uszczelniającym na łączeniu skrzynii biegów z ośką. Tamto łożysko wymieniane w maju tego roku całe było pokrzywione, nie było możliwości aby trzymało olej. Jestem ciekaw czemu w ciągu 2 miesięcy padło? Czy taką marną jakość kupili? Mam nadzieję, że tym razem będzie uszczelnione na dobre bo jak nie to już nie wiem gdzie jechać i co zakładac.

 

Dodano: 31 sie 2013 - 15:34

Drugi raz 1 sierpnia wymieniali mi to łożysko z mieszkiem gumowym na łączeniu skrzyni biegów z ośką i znów ten sam problem, gdzieś tam się sączy powoli, poci olejem ze skrzynii pomiędzy mieszkiem gumowym a ośką. Pierwsze łożysko które wymienili mi w maju przy wymianie na drugie było całe pogięte- teraz podobno lepszej jakości wstawili i znów pocenie się olejem. Co jest grane?

 

Podpowiedzcie, zmienić mechanika, czy może dalej część niezbyt dobrej marki, może ktoś wymieniał i może polecić dobrej firmy łożysko. Czy u Was też się tak poci na łączeniu czy jest suchutko. Denerwujące to jest, bo mam wrażenie, że zaraz zatrę skrzynię przez zbyt niski stan oleju itd.

 

Dodano: 08 wrz 2013 - 18:14

pytanie aktualne.Co moze byc przyczyna ze poraz drugi wymienialem lozysko uszczelniajace na laczeniu skrzynii z oska i dalej sie stamtad poci olej.juz rece opadaja.Prosze polecic jakiej firmy kupic to lozysko?a moze cos jest nie tak z oska.Mial ktos taki problem?

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Skoro wcześniej kolega używał pl-literek, to dlaczego teraz pisze bez? - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!