Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

proszę o opinie - scenic lokalizacja DLNŚ


motylka

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

poszukuję mojej renóweczki i znalazłam takie ogłoszenie http://olx.pl/oferta/sprzedam-scenica-1-9dti-2000r-CID5-IDaezSW.html

z opisu sporo zainwestowane, na jednym nadkolu widać "fachową" ingerencję i to tyle co doczytałam i zobaczyłam.

Może Wy kochani coś zobaczycia na "+" lub na "-"

 

i jescze jeden ale w dci - czy bać się tego silnika ?

http://olx.pl/oferta/renault-scenic-nowy-model-zarejestrowany-zadbany-CID5-IDbjNBx.html

 

pozdrawiam

Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to bardzo słabe zdjęcia więc trudno coś wywróżyć.

Pierwsze ogłoszenie, pod prawą tylną lampą widać wgięcie, brak zdjęć środka sugeruje jego marny wygląd. Poza tym trzeba by się dowiedzieć kiedy były robione naprawy z ogłoszenia. Domniemam, że nikt nie wymienia rozrządu tuż przed sprzedażą auta. Hak sugeruje, że autko coś ciągneło.

Drugie ogłoszenie, nie bać się dci, przedni zderzak w innym kolorze i źle spasowany. Nakładka na kierownice sugeruje duży przebieg.

 

Jechać oglądać jak nie ma daleko. W tych rocznikach trafienie ideału jest bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za zainteresowanie :) no ideału nie szukam, ale skarbonki również :)

szukam tzw "uczciwego stanu dobrego" jeżeli takie pojęcie istnieje, bo w ogłoszeniach same "igły" i "lalki"

Jutro jadę do lubina oglądać tego cdi - zobaczymy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe określenie "uczciwy stan dobry" pewnie będą to pisać w każdym ogłoszeniu zamiast "igła" czy "lalka".

Jak to mówią "nasz klient, nasz Pan". Sprawdź może ktoś z forum sprzedaje w Twojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jednak ten dci nie spełnił moich oczekiwań - a może jakaś taka kobieca fanaberia, już sama nie wiem. Znalazłam kolejne ogłoszenie w ślicznym bordowym umalowaniu :) tylko dlaczego słupki nie są czarne ??? czepiam się?czy były takie wersje ?

 

oto link do ogłoszenia : http://olx.pl/oferta/renault-scenic-CID5-IDbtTZ3.html#830820f257

 

Proszę o uwagi i spostrzeżenia

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu,

osobiście mam Scenica I po lifcie 1.9 dci, i powiem Ci szerze, że 230000 km, mimo, że diesel, to może się okazać, ze jest sporo do roboty - niestety francuz, ale wygodny:)

To, na co polecam Ci zwrócić uwagę, to tylne błotniki, lubi być tam rdza, z czasem też korozja bierze tylne przewody hamulcowe (te na takiej grubej belce między kołami), chyba w większości, jest zasyfiony intercooler (mała chłodnica z przodu po stronie kierowcy). A co do tego bordowego z Brzegu i braku czarnych folii na drzwiach, wystarczy otworzyć prawe przednie drzwi i zerknąć, czy jest tam oryginalna biała naklejka z numerem VIN. Może być też tak, że ktoś to odkleił, bo jak dużo jeźdizł na myjnie automatyczną, mogło mu to pozadzierać i nieładnie wyglądało. Poza tym -może nie mogą go sprzedać, bo na zdjęciach stan licznika jest 223 tysiące a w ogłoszeniu 230, później znów 223, więc warto to zweryfikować. Ciekawe, co jest z lewą stroną, bo nie została pokazana lakier ładnie się świeci, bo zdjęcia robili, jak auto było mokre. Przy tym przebiegu, być może sprzęgło będzie do wymiany, ale w tym roczniku i podobnej kwocie trafienie na uczciwy mniejszy przebieg równa się z cudem, a handlarzom raczej podziękuj, nie warto z nimi interesów robić. Zawsze koniecznie sprawdź, czy po przekręceniu zapłonu świecą się wszystkie kontrolki, m.in. takie jak: akumulator (ładowanie), żółta spiralka, olej, stop i hamulec ręczny.

 

A! najważniejsze- wygląda na to, ze ten bordowy dostał w tył - źle spasowany zderzak, przedni zderzak być może był malowany lub to gra światła.

Edytowane przez kolega007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze koniecznie sprawdź, czy po przekręceniu zapłonu świecą się wszystkie kontrolki, m.in. takie jak: akumulator (ładowanie), żółta spiralka, olej, stop i hamulec ręczny.

 

No i czy nie gasną wszystkie jednocześnie (szczególnie ta od poduszki powietrznej).

 

A! najważniejsze- wygląda na to, ze ten bordowy dostał w tył - źle spasowany zderzak, przedni zderzak być może był malowany lub to gra światła.

Z tyłu to dużo powie rzut oka na podłogę, jeśli było "dłubane" to będzie to widać po konserwacji (tzw. mastyki), a z przodu to m. in. na lampach jest naklejka z datą produkcji- wskazana jest wcześniejsza jak data produkcji auta :mrgreen:.

Przebieg z pewnością nie odzwierciedla stanu auta, bywają auta zadbane i "doinwestowane" mimo dużych przebiegów a poza tym przebieg a stan licznika to niejednokrotnie nie to samo.

 

P.S. W zeszłym roku sprzedałem swojego i z pewnością był w "uczciwym stanie dobrym" :rolleyes: (opis auta i jego eksploatacji na forum)- do dzisiaj jeździ w DL (czasem go widuję).

Powodzenia i cierpliwości w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!