Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Automatycznie składane lusterka, zadziała?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ma to racje bytu ale tylko w megankach gdzie lusterka są na drzwiach montowane i nie muszą się samoczynnie przed otwarciem drzwi otwierać jak w sceniolu i mogą się zamykać po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi nie obijając się o nie.

Ciekawostką w tym układzie jest podłączenie jednego z przewodów do żółtego przewodu zasilającego po zapłonie panel sterowania szybami.(brak potrzeby przeciągania tego potencjału ze środka auta)

Przygotowując swój układ takiego potencjału nie zauważyłem.

(może przeoczyłem, a tak właściwie zasugerowałem się rozwiązaniem poprzednim czyli układem jaki DrNO w swojej megance zastosował)

 

Dodano: 09 wrz 2015 - 02:39

No i nawet przy myciu auta będą pozamykane jak nie będzie zapłon włączony.

W moim układzie zamykają się dopiero przy blokowaniu zamków.

Jest także możliwość czasowo zdezaktywować ten układ.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Chcę podłączyć moduł do automatycznego składania lusterek, i potrzebuję 12V po zapłonie z panelu sterowania szybami. Ma ktoś wiedzę gdzie by się wpiąć? Na dostępnych schematach jakoś nie mogę się tego doszukać...

 

pzdr,

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim sceniolu przeciągałem taki potencjał ze środka auta z gniazda zapalniczki ale ponoć jest i w drzwiach, choć sam tego nie sprawdzałem. Jest to niedawno na forum opisane.

A dokładnie tu:

http://megane.com.pl/topic/64664-automatycznie-skladane-lusterka-zadziala/page__p__440374__fromsearch__1#entry440374

idź za linkiem w 1 poście.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, sam tego linka zamieściłem :notacrook: ciekaw jestem, czy jakis schemat potwierdził by to... wszystkie przewody w tych kostkach (panel sterowania szybami) są dość cienkie,a taki zasilający powinien być pewnie innego przekroju. Nie jestem przekonany, czy szukać w tych kostkach po omacku miernikiem, bo 12v może sie gdzieś pojawić, a bedzie to jakieś sterowanie i coś zjaram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem, sam tego linka zamieściłem

No nie zauważyłem, trzeba było tamten temat kontynuować zamiast nowy zakładać.

Wynika z tego, że moja dalsza pomoc jest już wyczerpana, co w tamtym temacie wyjaśniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, ale 12v poszukiwane jest w różnych mmiejscach by się móc czasami z czymś podpiąć, więc może ktoś podpowie jeszcze, a i komuś takie inf. się przyda.Może kiedyś powstanie wątek z "mapką" takich punktów w naszych autkach, przeciaż każdy z nas próbuje coś czasami "dorzucić" od siebie do wyposażenia....a na dostępnych schematach nie zawsze można się rozeznać.

 

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko co mi było potrzebne do modułu wziąłem z r2 i r3. W r2 był plus, masa, plus po zapłonie, sygnał zamykania drzwi i domykania szyb.

Nie wiem jaki mas moduł i czego potrzebuje ale mi to wystarczyło co było w tej kostce

 

Dodano: 19 wrz 2015 - 18:33

Zawsze pomoże żaróweczka z kabelkiem. Ja mam taką za 3,50 z marketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno, z jakich programów, schematów korzystacie? bo jakoś na moich nie ma oznaczeń ani r2, ani r3...źle szukam? a może to oznaczenia na kostkach?

 

hosting_zdjec_1442730070__d45b16c335502298.jpg

 

hosting_zdjec_1442730002__611.jpg

 

czy mówimy o tych złączach w tym module? czy chodzi o zupełnie inne gniazda?

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2 to główne złącze na lewym słupku gdzie ma początek wiązka biegnąca na tył auta, (powyżej lewego progu)

R3 to wielostykowe złącze pomiędzy karoserią i drzwiami na przednim lewym słupku.

Skoro tam na R3 są te wspomniane potencjały to w drzwiach gdzieś muszą być ich punkty docelowe.

Jeśli coś jest pobierane z R2, to niestety przez R3 należy to do drzwi dostarczyć.

Co do schematów, to ja korzystam z VISU

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te schematy są dla mnie mało czytelne, oznaczenia zupełnie mi obce, korzystanie z ksiazki sam naprawiam może wprowadzać w błąd.Porównałem rozpiski pinów z ksiażki z tym w aucie i okazało sie,że są zupełnie inne...a korzystanie z VISU ?pytanie jakiego? zgodnie z rocznikiem? tez wersji kilka...Brakuje mi czytelnej,opisanej rozpiski.Znajdę gdzieś opisy poszczególnych kostek z opisem wiązek,i przypisanych im kolorów? np. w tym stylu?

 

hosting_zdjec_1442908445__renault_laguna_wiring_diagrams_-_2015-09-22_094857.png

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz określić, czy masz cztery czy dwie szyby elektryczne i czy są impulsowo podnoszone i opuszczane.

Link do pobierania schematów schematy

Pobierz Megane II (X84) NT 8266A 28-06-2004.rar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że warto sobie odszukać odpowiedni schemat i sobie przyswoić jego czytanie ale przez ten czas jak temat rozpocząłeś, to już dawno miałbyś plus po zapłonie do drzwi doprowadzony sposobem opisanym w moim manualu.

Przeciągasz sobie wówczas taki przekrój jaki potrzebujesz, bez obawy czy cieniutka instalacja fabryczna nie będzie zbyt obciążona by mogła się przegrzewać. Pobierasz go także nie z UCH ale dowolnego miejsca za bezpiecznikami.

Najpewniejsze miejsce to zasilanie gniazda zapalniczki, albo po przekaźniku dodatkowych akcesoriów, różowy nad bezpiecznikami.

Jak chcesz to zrobić fachowo, to możesz do złącza R3 dołożyć odpowiednie piny w wolne miejsca.

(piny wyciągnięte z kostek jakiegoś rozbitka)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!