Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

V6 gaśnie, teraz nie odpala


metrokom

Rekomendowane odpowiedzi

Laguna 2 V6 2002r. Nie odpala. Iskra jest na 2 cylindrach, 3(przy rozrządzie)i chyba 6tym. Na 1 i 2 na pewno brak, podmiana cewek nic nie daje, to samo. Zasilanie cewek 12V po załączeniu pompy jest, brak tylko sygnału minusa. Na początku zgasła w trasie, po odpięciu aku i podpięciu odpaliła. Później powtarzała się sytuacja po rozgrzaniu lub nawet jak było gorąco, na wolnych obrotach silnik wtedy kulał. Wywaliło błąd 3 wtrysku, skasowałem i ok. Później usterka obwodu A przepustnica/pedał gazu. Przepustnica brudna - wyczyściłem, pedał gazu sprawdziłem - ok. Jakiś czas ok i teraz przepala na 2 cylindry i gaśnie. Mało było paliwa, dolałem 5L ze środkiem do czyszczenia układu paliwowego, nie pomogło. Układ paliwowy pracuje w otwartej pętli, nie wiem czy tak być powinno, ktoś twierdził, że to normalne na rezerwie. Na listwie paliwowej jest benzyna pod chyba odpowiednim ciśnieniem (miernik ciśnienia mam popsuty - nie sprawdzę) Wywaliło też błędy wypadanie losowe zapłonów P300, skasowane błędy i żadnych nowych, a nie odpala. Sondy pracują OK w zakresie 0,2-0,8V. Zdarzało się, że strzelał w tłumik, pęknięta jest rura przy katalizatorze nr 2, ale to już jakiś czas - nie miałem czasu pospawać.. Czyżby ECU padło? Gdzie jest ECU, za licznikiem? Przy akumulatorze jest ECU, ale z napisem Aisin, czyli producenta skrzyni biegów. Podejrzewałem czujnik wałka, cisnienie listwy paliwowej, czujnik halla, ale najbardziej pasuje, że to ECU, jakiś zimny lut lub uszkodzenia wiązki po drodze. Gdzie szukać, żeby nie rozbierać za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przegniła wiązka elektryczna idąca co cewek, albo cała wiązka przy ECU.

ECU pada bardzo rzadko, ale niestety wiązka ma cieniutkie kabelki i potrafi być zawodna.

Na początek sprawdź, czy kable idące do cewek mają przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!