Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszkodzona przepustnica


Kaci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam nowy temat, bo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Już kiedyś miałem problem z przepustnicą, ale myślałem, że wyczyszczenie jej coś pomoże. Niestety myliłem się. Od pewnego czasu znowu męczy mnie błąd, który jest wymieniony w temacie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten błąd nie jest ciągle. Chyba musi się nałożyć milion czynników, aby zapaliła mi się ta kontrolka :D. Przez ponad 2 tygodnie autko jeździło normalnie, wczoraj ukazał się błąd przy każdym zapłonie, a dzisiaj znowu cisza. Kiedy ta kontrolka świeci z przepustnicy wychodzi dźwięk tak jakby... Zgrzytanie? Raczej tak można to nazwać. Słychać to nawet z włączonym radiem. Załączam film, w którym odpalam silnik z tym błędem. https://www.youtube....eature=youtu.be Po zgaszeniu i odpaleniu jeszcze raz mogłem normalnie jechać i nic więcej się nie działo.

Oczywiście byłem u mechaników, którzy podłączyli komputer i wykazał dwa błędy przepustnicy (potencjometru i napędu). I teraz mam do Was dwa pytania, otóż, czy warto oddać do regeneracji już teraz (i czy w ogóle jest to dobre wyjście) czy czekać, aż całkowicie się zepsuje? A drugie rodzące się z pierwszego, czy może coś więcej stać się z autem jak całkowicie uszkodzi się przepustnica, czy tylko nie będę mógł go odpalić?

Megane I 1.4 16v benzyna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem ale w citroenie c3 1.4.Słychać było takie brzęczenie ,terkotanie.Wyskakiwały błędy ale po wymianie na nową oczywiście wszystko powróciło do normy.Przepustnica jest tam elektroniczna.Koszt przez neta ok 420 zł.

Lepiej kupić nową i jest ok.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś półtora roku temu miałem ten sam problem, po wyskoczeniu błędu (zygzak na tablicy)auto zaczynało wariować. zastanawiałem się nad regeneracją ale kupiłem nową koszt ok 600zł, niedawno ku mojemu zdziwieniu problem się powtórzył do tej poru był spokój, więc teraz nie wiem czy jak błąd będzie się powtarzał nie oddam jej do regeneracji koszt ok 200/300zł a gość mówi, że wymienia w niej całą elektronikę na nową.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa przepustnica i ten sam błąd? Ja właśnie rozważam nad regeneracją przepustnicy. Mechanik daje rok gwarancji na nią, więc jak coś to będę mu odsyłać, aż nie naprawi tego :D. Tylko czy ktoś z forum może się wypowiedzieć na temat tej regeneracji? Ktoś podejmował się takiego zabiegu w swoim samochodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ile kosztowało to dwa lata temu.

Kiedyś naszukałem się spinek i przycisków do klamek, na aukcjach spinki po 3-4 zł, a włączniki po 5 zł sztuka.

W ASO zapłaciłem za spinki po 1,5 zł za sztukę, a włączniki kosztowały 6 zł za dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A mi akurat w ASO w Szczecinie powiedzieli, że 980zł nowa przepustnica... :D Jestem ciekaw z czego wynika taka duuuuuża różnica... ;)Bo widzę, że masz taki sam model autka. A co do przepustnicy to zostawiłem temat jak na razie. Ogólnie teraz przez cały ten czas nie miałem tego błędu, tak jak mówiłem, nie wiem do czego to już może wynikać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!