Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim aucie tylko przycik systemu wolne ręce tylko w klamce kierowcy.

Widziałem dziś Scenica III, który posiadał przyciski we wszystkich drzwiach

Jaka jest różnica w systemach.

Edytowane przez buczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co mają przyciski we wszystkich klamkach nie zamykają się same po odejściu od auta.

Żeby zamknąć samochód trzeba wcisnąć którykolwiek przycisk na drzwiach.

Jest to powrót do systemu znanego z Megane/Scenic II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co mają przyciski we wszystkich klamkach nie zamykają się same po odejściu od auta.

Wprawdzie mam Megankę, ale zamyka po odejściu (i mam przycisk przy każdej klamce). W Scenicu jest to inaczej rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł to nie tak. Ja mam przyciski we wszystkich klamkach i auto zamyka się samo po odejściu od auta. Przyciski służą tylko do otwierania. Otworzyć można z każdej klamki. Podejrzewam że oprócz ilości przycisków nie ma żadnej różnicy między systemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jeden przycisk i służy do zamykania, żeby otworzyć wystarczy włożyć rękę w klamkę i auto otwiera się samo.

Myślałem, że to taki sam system jak w Meganie II, gdzie były 4 przyciski do zamykania auta, a otwierało się wkładając rękę w klamkę.

Chyba przyoszczędzili na czujnikach podczerwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

#wojgalic

dobrze piszesz, masz zaślepki od foto pod klamkami?

Trochę dziwne to HF? W scenicu 2 jak i w 3 do otwierania służą fotokomórki pod klamkami oraz przełączniki w zamkach (ruch klamką)

Zaś przyciski (w s 3 jeden) zamykają auto (nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim S III miałem przycisk tylko na klamce kierowcy, ale mając przy sobie kartę w kieszeni mogłem otworzyć każde drzwi wkładając tylko rękę i ciągnąc za klamkę. Wychodzi więc na to, że jest to może kwestia konfiguracji układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem megankę 3 2010r z HF, przycisk tylko na klamce kierowcy:

auto się samo zamykało po odejściu na kilka metrów, centralny odblokowywał się po włożeniu ręki za klamkę, obojętnie w które drzwi.

 

Meganka 2013 z HF, przyciski we wszystkich drzwiach:

auto się samo zamyka po odejściu na kilka metrów, centralny odblokowuje się dopiero po wciśnięciu któregoś z przycisków w klamce. Dla mnie porażka, dużo wygodniejsze było pierwsze rozwiązanie (z 2010roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Meganka 2013 z HF, przyciski we wszystkich drzwiach:

auto się samo zamyka po odejściu na kilka metrów, centralny odblokowuje się dopiero po wciśnięciu któregoś z przycisków w klamce. Dla mnie porażka, dużo wygodniejsze było pierwsze rozwiązanie (z 2010roku).

 

Faktycznie dziwne to rozwiązanie. Po co przyciski w klamkach do otwierania? jak jest HF to nawet gdy nie ma foto (uszkodzone) to dwukrotne pociągnięcie za klamkę otwiera zamek. Jak jeszcze napiszesz, że pod klamkami jest miejsce na foto to ..."co projektant miał na myśli"

 

Po próbie konsultacji z projektantem stwierdzam, że fotokomórki w S3 są takie same jak w S2, a więc tak samo wadliwe ( ja już 3 wymieniałem) Natomiast różnica jest w mikroprzełącznikach klamek. W S3 na oko

lepiej chronione przed wilgocią, w S2 najsłabsze ogniwo komfortu.

Edytowane przez lufa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotokomórki są takie same w Lagunach, Meganach, Scenikach i pewnie też w innych :D

Ja dopasowałem lewą fotokomórkę z Laguny II do prawych drzwi w Meganie II.

Wystarczyło podciąć plastik, który jest w drzwiach dookoła fotokomórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

Ja mam od nowości megane 3 z 2014r. i mam HF , zamyka się po odejsciu a otwiera faktycznie po naciśnięciu guzika tylko zastanawia mnie po co w takim razie dali te fotokomórki ?

Może da się aktywować clipem funkcje zeby działało otwieranie przez włożenie ręki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam chyba nie ma fotokomórki, zostawili zaślepkę, żeby nie trzeba było zmieniać konstrukcji drzwi (wszystkie meganki miały wycięcie na fotokomórkę bez względu na wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!