Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Laguna II 2.0 DCI - głośne stukanie w silniku...


Kubo_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio w drodze ze sklepu pojawił się dość intensywny stukot dochodzący ze silnika, dźwięk zdaje się dochodzić z górnej części czyli ze zaworów/wtrysków/cylindrów...

 

Tutaj filmiki obrazujące problem:

1. Zaraz po wystąpieniu problemu.

2. Po dojechaniu do domu ~3km (dogrzany silnik, najgłośniejszy stukot).

3. Auto po odpaleniu 2dni później.

 

Generalnie auto chodzi tak jak chodziło przed wystąpieniem tego problemu, z odpalaniem co widać na filmiku miał już problem wcześniej. Wtryski sprawdzałem odłączając każdy po kolei na chodzącym silniku i stukot nie ustępuje co chyba pozwala je wykluczyć jako źródło stukania. Do komputera też był wpinany - nic. Jak myślicie co to może być? Może panewki? Zawory? Dodam że dźwięk w drodze powrotnej do domu był na tyle głośny, że w nocy by pobudził ludzi na dzielnicy o_o

 

Auto to Renault Laguna II 2.0 DCI 150km 2005r. Silnik M9R. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)

Edytowane przez Kubo_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Lagunę 1.9 Dci i taki stukot jak u Ciebie pojawił mi się w trasie ,po niecałych 300 km obróciła się panewka ,silnik niestety poszedł na złom .

Czyli że przejechałeś jeszcze na takim klekocie prawie 300km i dopiero padł :D?

Sprawdź na początek turbinę i EGR.

Panewka by stukała cały czas i jest wtedy bardziej metaliczny odgłos.

W ten sposób może też stukać przepustnica.

Turbina jest świeżo po wymianie (na używaną) aczkolwiek dźwięk na pewno nie dochodzi bezpośrednio z niej, tak samo nie z przepustnicy. niestety jest to dźwięk na 99% z pod pokrywy silnika : <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek że odkręciła się śruba która mocuje łódeczkę od jednego z wałków i ta śruba odbijając się od wałków robiła właśnie taki hałas co prawda to było w oplu. Kiedyś na forum było że rozsypała się przepustnica która gasiła silnik i też takie dźwięki się wydobywały tylko nie pamiętam czy to była lalka cz megane bynajmniej też 2.0DCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było zdemontować pokrywę zaworów i sprawdzić, czy coś się nie poluzowało i jak wyglądają popychacze zaworów.

Jest jeszcze opcja z przytartym wałkiem rozrządu, jeśli olej był zmieniany bardzo rzadko.

Taki wałek siedzi wtedy albo bardzo ciasno, albo jest wyczuwalny na nim luz w jednym kierunku (np. przód tył lub góra dół).

Jeśli masz możliwość podmienić choćby na chwilę turbinę na starą, to warto sprawdzić jaki będzie tego efekt.

Zaopatrz się w stetoskop mechaniczny (kilkanaście zł) i dokładnie osłuchaj silnik, wtedy będziesz wiedział skąd pochodzi dźwięk.

Możesz jeszcze spróbować odpiąć wtyczki od wtryskiwaczy, albo najlepiej podłączyć CLIPa i sprawdzić korekty.

Uszkodzony wtryskiwacz często daje podobne efekty dźwiękowe.

Dźwięk może jeszcze pochodzić od luźnego łańcucha rozrządu.

Wtedy do wymiany komplet, czyli łańcuch, napinacz, ślizgi i koła zębate (komplet ok. 700-800 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą przebieg nie duży, turbinę niedawno wymieniałeś i teraz panewka to coś ze smarowaniem może niedomagać (chyba że olej nie był pilnowany), możesz sprawdzić cz miska olejowa nie ma wgniecenia, w tym silniku miskę olejową od smoka dzielą milimetry nawet delikatne wgniecenie ogranicza przepływ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie turbo nie zmieniałem. Chodzi jak marzenie. Miska tez nie wgnieciona. Zresztą niedawno ściągałem miskę w celu jej uszczelnienia i wszystko było jak nowe.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!