Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto dla weta? Scenic I ph2 czy Megane I ph2 Combi?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście polecili dla weta który rocznie ok. robi 70-90 tys km w różnym terenie? Renault Megane Combi czy Scenica? RX4 odpada... Auto ma mało palić i zostać zagazowane... Co według was lepsze? Cena powiedzmy z zagazowaniem do 10 tys zł. Przebieg jak najmniejszy. No i ukochana marka Renault :P

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic jest ciut wyżej zawieszony i to się może przydać w tym przypadku.

Jeśli jednak mają być przewożone zwierzaki, to do tego lepiej sprawdzi się kombi, gdzie do bagażnika bez problemu wchodzi spory pies.

Możesz jeszcze rozważyć Espaca III, który bez ostatniego rzędu siedzeń ma pojemny bagażnik i zwierzaki się tam pomieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zwierzaki przeworzone nie będą. Bardziej leki i sprzęt. W skrócie sprawa wygląda następująco. Obecnie jeżdżę Megane w combi która ma już prawie 270 tyś km. Teściowa wyjeżdża do Anglii. Ma identyczną Megane jak moja tylko że z przebiegiem 160tyś km. Mogę ją od niej wziąć. Scenica pewnego znajomy może mi sprowadzić. Większy silnik jak 1.6 nie wchodzi w rachubę. Zastanawiałem się też nad laguna II oraz megane II ale za 10tys raczej nic sensownego się nie kupi. Nie ukrywam że Megane spodem przytarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję wziąć nowsze auto w lepszym stanie, to nad czym się zastanawiasz :)

Megankę można podnieść, z przodu daje się wtedy sprężyny do 1,9 dTi, a tył podkręca na drążkach.

Minus jest taki, że wtedy się gorzej prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane teściowej jest z tego samego roku co moja czyli 2001. Tylko przebieg o ponad 100 tys km mniejszy... Teraz mam rozkminkę czy brać od teściowej megane czy kupić scenica. Tak czy siak planowałem zmianę auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat powraca... Kupiłem Megane od teściowej. Złego słowa na Renatę żadną nie mogę powiedzieć (no chyba że na kangoo dci znajomego), ale właśnie dzisiaj oberwałem cały tłumik bo zahaczyłem o jakiegoś kamienia... Dodatkowo brak schowków! Nawet głupiego miejsca na kubek z kawą nie ma... Wożę sporo papierów i schowki się przydają... Decyzja? Scenic I ph2 z silnikiem 1.6 16V najlepiej 2002-03 rok... Ile za takiego Scenica wydać pieniążków tak racjonalnie? Nie mówię oczywiście o 3 tyś ale ile tak uczciwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!