Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem odnosnie klimatyzacji. Problem polega na tym ze Klima odpala dopiero po jakims czasie. Czasami tez krece od 0-6 i na odwrot dopiero za ktoryms razem zalaczy. Czuc tez nieprzyjemny zapach. Jakies sugestie?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klima zaczyna chodzić po 30s to tak ma być. Czy klima była czyszczona - to znaczy nowy filtr i ozonowanie :?:

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem jest w tym że nie wiem jak wyciągnąć ten panel żeby posprawdzać czy coś nie jest ułamane czy zaśniedziałe.

Problem pojawił się już do tego stopnia że już nawiew prawie w ogóle nie włącza się.

Np cały tydzień próbowałem jeździć i z włączoną klimą i samym nawiewem. Na ciepłym i na zimnym powietrzu. Niestety ani drgnie. Wkurzyłem się bo np dzisiaj 2x się nawiew załączył i po chwili znowu przestał działać. Ogólnie klima jest sprawna bo jak zaczyna wiać to jest zimne lub ciepłe powietrze w zależności od ustawienia. Tylko problem z tym nadmuchem. Czy to rezystor?? Bo widziałem w podobnym temacie debate na temat owego rozwiązania.

 

Dodano: 23 paź 2015 - 17:34

Byłem w aucie trochę pogrzebać przy panelu. Odkręciłem i wszystko było w bardzo dobrym stanie. Suche piny czyste, zero oznak rdzy etc.

Postanowiłem sprawdzić w bezpiecznikach bo przy okazji siadły mi wycieraczki. Zamieniłem bezpiecziki i wycieraczki wróciły do życia.

Zamieniłem 2 bezpieczniki z obrazkiem nawiewu ze sobą i nawiew działał elegancko. zrobiłem kilka prób i byłem wniebowzięty:) Zgasiłem auto, odpaliłem i już nie działał. Najgorsze że nie mam tej próbówki aby sprawdzić czy te bezpieczniki są sprawne. Trochę mam tych problemów z tą elektryką :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbówki aby sprawdzić czy te bezpieczniki są sprawn

Dwa przewody ok 20-30 cm, żarówka 12V. Jeden przewód łączysz z minusową klemą akumulatora drugi łączysz ze jednym z pinów bezpiecznika, a drugim pinem dotykasz do klemy +.

Teraz wiesz jak sprawdzić bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to silnik bo bezpieczniki wymienione na nowe a i tak wentylator nie działa.

Po wciśnięciu klimy słychać ten typowy stuk przełączania na klimę ale niestety wentylator nie rusza.

Czytałem że dojście do tego wentylatora jest tragiczny :x A muszę to wymienić bo rano szyba jest tragiczna i o tragedię nie trudno :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!