Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka AIR BAG + SERVICE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Renault Megane II '02r. ,dzisiaj podczas jazdy zapalila mi sie kontrolka AIR BAG i kontrolka SERVICE. Nic nadzwyczajnego sie nie wydarzylo , poprostu sama od siebie sie zapalila i nie chce zgasnąć... Jaka moze byc tego przyczyna ? Co mam z tym zrobic ? Czekam na wasze porady.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh. no dobra :] rozumiem, ze to jest 3d z pelna opcja (czyli +poduchy boczne tyl).

 

tylne boczne i kurtyny mozesz sobie darowac. sprawdz polaczenia pod przednimi fotelami do tych 4 poduch w oparciach i siedziskach. ale najbardziej stawiam na poduszki czolowe. do kierowcy musisz troche rozebrac kierownicy, do pasazera dostajesz sie bodajze juz z boku (plastyowy "trojkat" z boku schowka, od strony drzwi). choc tam chyba jest tylko wylacznik... sprawdz moze jest po prostu przekrecony na off (ale wtedy service nie powinno sie swiecic, tylko samo airbag).

 

wszelkie schematy w instrukcji serwisowej ("meganeII MR") na klubwym ftp.

 

jeszcze raz przypominam, ZABAWY Z AIRBAG'ami TYLKO PO ODLACZENIU AKUMULATORA!!! przygotuj sobie kod do radio (jesli fabryczne) oraz przeczytaj na forum instrukcje ustawiania zerowego kata kierownicy dla ukladu wspomagania w MII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wystapiło przedwczoraj to samo : AIR BAG & SERVICE. Biorąc pod uwagę wszystko co wyżej napisano i analizując schemacik E84/DG 3-41 faktycznie powinno to być złacze R341(kierowca) lub R342(pasażer). Docisnąłem styki w R341 (przy wyłaczonym zapłonie :mrgreen: ) i komunikat po odpaleniu Meggi znikł. Gdyby nie pomogło to chciałem dobrać się do modułu elektronicznego AIRBAGA zlokalizowanego pod osłoną pomiędzy dźwignią hamulca ręcznego a dźwignią biegów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

sprawdz bezpiecznik przy pasach od napinacza bo ja mam to samo jak troche pojeżdze po naszych polskich drogach, ale wkładam paluszek dociskam i mam spokuj na jakiś czas- bezpiecznik znajduje się po lewej stronie fotela kierowcy, tam gdzie wchodzi mocowanie pasa. myśle że od strony pasażera jest to samo tylko ja mam wypalony napinacz.

życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

auto - megane I 2002r

I mnie wlaczyla sie kontrolka jaśka+serwis ... Pytanie takie: wczoraj wymieniałem filtr powietrza ... a ze mało tam miejsca to musiałem ta plastikowa puszka niezle sie nakrecic - są tam (w okolicy filtra pow.) jakieś kabelki odpowiedzialne za jaśki ? może coś tam urwałem/obluzowałem ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!