Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie moge otworzyc drzwi od zewnątrz


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak temacie, rozebralem tapicerke i jakos udalo mi sie otworzyc (od wew. tez nie moglem bo uzywam blokady bezpieczenistwa - woze dzieci). Okazalo sie ze pekla czesc, ktorej nie potrafie nazwac, ale zaznaczylem ja w zalaczniku. Moje pytanie, czy cos takiego mozna kupic, czy cala klamke trzeba kupowac?

post-3814-1206814194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam jest taki plastik który trzyma tą blaszkę. ja go wywaliłem a na jego miejsce włożyłem śrubkę i zabezpieczyłem nakrętką aby nie spadło to kiedyś. jak na razie śmiga to całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robiłem tak. włożyłem w otwór tej blaszki śrubkę a następnie blaszkę nakręciłem na ten wygięty śrubkowaty wkręt na odpowiednią wysokość. potem włożłem klamkę i śrubkę wkładałem do otworu klamki. jak już była na swoim miejscu to wkręciłem na śrubkę nakrętkę. da radę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Generalnie tak jak kolega wyżej pisze, z tym że ja nie wykręcam klamki tylko odpinam ten wkręt z mocowania zaznaczam jak daleko nakręcony był ten blaszany prowadnik (jak nie zaznaczyłem i ustaliłem go zbyt wysoko to wyszły jaja - mimo centralnego włączonego, jak pociągnołem za klamkę to i tak te drzwi mogłem otworzyć). Generalnie wstawiasz śrubkę i zkręcasz nakrętką - tylko nie za mocno, z wyczuciem. Jeśli dobrze to zrobisz to już nigdy do tego nie wrócisz. Inna sprawa to - to jak fabryka to zrobiła jakby nie mogli czegoś metalowego tam wstawić, chyba że chodziło o to aby ściągać nas na serwis. Ja już załatwiłem tak 2 x tylne drzwi !!!!

 

 

Pozdrawiam

MARIUSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taka sytuacje:/ planuje dzialac w weekend i wykorzystac ten patent ze srudka i nakretka... Oczywiscie o ile otworze drzwi bo od dzisiaj od środka tez nie chca sie otwierac:/

Macie jakis pomysl jak otworzyc drzwi kiedy obie klamki sie obrazily :?:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnij klamkę wewnętrzną i jej drut ciągnij kombinerkami-zawsze większy skok lub jak masz odblokowany zamek to jak ściągniesz tapicerkę to włóż rękę i znajdź ten bolec co jest pociągany za zewnętrzną klamkę i go pociągnij do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucaseso, no ja tak mialem ze od wewnatrz tez nie moglem, tyle ze spowodowane tym ze mialem blokade bezpieczenstwa wlaczona - dzieci :?:

Odkrecilem gorna czesc tapicerki i reka jakos wykonbinowalem... i poszlo. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Tylne drzwi w mojej megance się zatrzasnęły i nie można ich otworzyć.

Rozebrałem je choć nie było to proste zwłaszcza ze musiałem to robić przy zamkniętych drzwiach . Jednak nie moge znależć usterki tzn. wszytkie linki są sprawne , mechanizm niby działa bo "dzyndzel" od opuszczania i podnoszenia chodzi ale jakby sie coś zablokowało. A tak wogule praktycznie niema dostępu do zamka . Jeśli ktoś mi może pomóc w tej sprawie to przosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!