Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nisko zawieszona tuleja tylnego wahacza w kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dosyć niepokojącą rzecz. Tylne wahacze (jeśli ta zagięta część, to coś innego, to proszę mnie poprawić) mam zawieszone praktycznie z 5 cm nad ziemią. Chciałbym się spytać, czy Wy również tak macie i jeśli możecie, to prosiłbym o wrzucenie zdjęcia, jak to u Was wygląda. Jutro jadąc do pracy zrobię zdjęcia i porównam. Ogólnie nadkola mam równie wysoko nad kołem jak inne Megi, jednakże u mnie ta część jest praktycznie nad samym asfaltem. Wiem, że jest osłonięta przez koło, jednak bardzo mnie ten widok zmartwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy idzie w dół - chodzi ci o belkę? Może sprężyny wyższe... Rozmiar koła też troszkę ma znaczenie.

A i pytanko do astona76 czy mi się wydaje czy i u ciebie masz pordzewiały przewód hamulcowy na zagięciach do lewego koła (dwa ostatnie zdjęcia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cała belka, ale te "zawiasy", co ją trzymają, tam gdzie one się składają, ten cały kąt - on jest parę centymetrów nad ziemią... Czasem na pusto coś stuka z tyłu, załadowany nie stuka, może to jest tego przyczyna?

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślę jutro, jak podjadę do pracy, bo to przypadkiem mój przyjaciel zauważył, gdy zaparkowałem na wyżej położonym parkingu i auto stało przy krawężniku tyłem. Przez to ze zdjęć mało widać, a dzisiaj już nigdzie nie wychodzę. A koszt wymiany tulei z ich zakupem, to...?

Edytowane przez Damn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomierz i porób zdjęcia tego co ci wyjdzie. Może ktoś inny też to zrobi. Bez zdjęć ciężko coś podpowiedzieć.

Na ułożenie belki (adekwatnie wysokość karoserii od ziemi) wpływa długość zastosowanych sprężyn/amorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i pytanko do astona76 czy mi się wydaje czy i u ciebie masz pordzewiały przewód hamulcowy na zagięciach do lewego koła (dwa ostatnie zdjęcia).

Wydaje mi się, że to jest tylko nalot na przewodach, bo nic się z nimi nie dzieje, a przewody są zabezpieczone.

 

A koszt wymiany tulei z ich zakupem, to...?

Wymiana wraz z zakupem około 200zł za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem parę fotek. Teraz wygląda mniej tragicznie niż wczoraj, może dlatego że stał tyłem przy krawężniku, ale i tak wygląda na to, że jest niżej niż u kolegi wyżej. Przypominam, że to kombi.

 

post-82196-0-64019300-1443594726_thumb.jpg post-82196-0-66422400-1443594731_thumb.jpg post-82196-0-91468900-1443594735_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wychodził z pracy, to sprawdzę, jeśli nie zapomnę. W biurze ciepło, na dworze już mniej. :P Trochę mnie uspokoiłeś... Chcę go zrobić powoli w miarę do "igły" na ile się da, ale potrzebuję czasu, a nie wszystko naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!