Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wybuch w tłumniku, zalana świeca olejem


markus269

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam megane 1.4 16v z 1999, gaz sekwencyjny

Wczoraj po zakończeniu wyprzedzania (około 3500 obr/min) wybuch mi tłumnik, dziś oczywiście od razu do mechanika, wymiana i szukanie przyczyny czemu tak się stało. Okazało się że na 3 cylindrze świece zalewa olej i nie przepala do końca gazu, stąd ten wybuch.

Wszystko niby pięknie ślicznie, ale za wymianę jakieś tam uszczelki krzyknął sobie 1500 zł. Co wy o tym myślicie? Coś mi tu nie pasuje za specjalnie, wiadomo nie będę tego robił bo to za tą "skromną" kwotę nie ma najmniejszego sensu. W załączniku zdjęcie

post-50774-0-69277900-1443618074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poszła uszczelka pod głowicą, wymiana powinna się zamknąć w jakichś 700-800 zł z wymianą rozrządu.

W zbiorniku wyrównawczym od płynu chłodzenia nie ma czasem tłustych śladów?

Zobacz, czy pod korkiem wlewu oleju nie robi się biały gruby nalot o konsystencji śmietany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek oleju czysty jest, nie ma białego nalotu, w zbiorniku wyrownawczym też zmian nie zauważyłem, natomiast co do uszczelki pod głowica. Słyszałem że ogrzewanie może słabo działać co u mnie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie są oszczędności z jazdy na gazie. Na benzynie tak by się nie stało.

Mnie dokładnie taka sama sytuacja (rozerwany nowy tłumik) zdarzyła się w poldku (wtedy jeszcze na benzynie). U mnie doszło w sytuacji dokładnie odwrotnej - czyli w momencie dodania gazu po długim hamowaniu silnikie (zjazd z góry). W momencie rozerwania tłumika małem wrażenie, że wjechałem na minę.

Mam megankę z tego samego roku przebieg 240 kkm w tym 186 na gazie. W układzie napędowym poza trzykrotną wymianą rozrządu nie było nic robione i w podobnym przypadku jednak robiłbym silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pojeździłem parę dni na nowym tłumiku końcowym, nawet razu mi nie strzelił. Na starym dość często po wyprzedzaniu. Więc ja już nie wiem o co chodzi.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!