Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik prędkości


macek25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie pytanie odnośnie czujnika prędkości oraz ślimaka wchodzącego do skrzyni...

 

Pierwsze co chciałbym zapytać to o ten cały ślimak czy jak to profesjonalnie sie nazywa.

Zrobiłem zdjecie oraz moje pytanie czy powinien on tak wyglądać i czy jest kompletny bo z tego co wyczytałem to bardzo łatwo to ustrojstwo złamać.

Silnik 1.6 benzyna rok 1997 z abs.

 

Czy zamawiając nowy czujnik mam sugerować sie numerem podanym na czujniku?

Oraz czy montując go na miejsce powinno sie go w jakiś sposób zabezpieczyć (przekręcić) ? ponieważ są tylko te "zatrzaski" w czujniku i nic poza tym.. łatwo sie go wydobyło za łatwo...

Pozdrawiam wszystkich

post-85319-0-12992000-1444157982_thumb.jpg

post-85319-0-40727600-1444157999_thumb.jpg

post-85319-0-84745000-1444158015_thumb.jpg

post-85319-0-39498000-1444158030_thumb.jpg

post-85319-0-15527000-1444158043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego pierwszego elementu to nie mam pojęcia, ale co do czujnika prędkości samochodu to teoretycznie powinien być on zabezpieczony zawleczką, którą wkłada się tak jakby od dołu samochodu. Tutaj w downloadzie gdzieś był manual związany z wymianą czujnika to możesz sobie tam sprawdzić gdzie jest zawleczka. Możesz jednak spokojnie jeździć bez niej, mam to auto 4 lata i zawleczki nie było, a czujnik nigdy nie wyskoczył sam. Co do zakupu to sugeruj się żeby był do tej samej pojemności silnika, wtedy numery powinny się zgadzać. Wiele osób poleca tutaj kupować oryginał, ale ja jednak kupiłem rok temu za 40zł zamiennik i do dziś działa więc nie wiem, Twoja decyzja :)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!