Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ELM327 czy się nada ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio mam problem z moim scenikiem , znalazłem w szafie interfejs, który kupiłem bodaj do opla kilka lat temu i drugi do VW - zdjęcia poniżej.

ten Elm ma wersje firmware 1.4 czy będzie współpracował z DDT2000 ? Ewentualnie co musiałbym zrobić żeby zadziałał :)?

 

Pozdrawiam

post-37555-0-69823200-1444235553_thumb.jpg

post-37555-0-93689000-1444235565_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja się pod temat podepnę, bo jestem tu na forum od listopada, czy grudnia, jak w żony Scenicu nie chciał puścić elektryczny ręczny. Urwany, a raczej ułamany był kabel z pinu w kostce i nie łączył, kostkę rozebrałem, pin wymieniłem, tylko świeci się cały czas servis, czy jak kto woli pomarańczowa kontrolka z kluczem i chciałbym to skasować. Scenic to 2009 rok 1,5 dci mam ELM-a 327, bo ja jeżdżę Scorpio. Posiadam też programy na androida tj. Torque Pro i ScanMaster Lite. Oba czytają parametry pracy silnika, ale nie mogę nimi wykasować nimi tego błędu. Może wie ktoś o czymś na androida, albo na PC-ta żebym się pozbył tego klucza.

Edytowane przez EnzoZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała na 100 %. Mam ten program i nie raz kasowałem nim usterki ręcznego. Współpracuje z ELM 327. Kosz na jedną markę chyba mniej niż 450 zł jak wyżej podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na scenicuII i meganeII i nie ma żadnej różnicy. Robią dokładnie to samo. MPM umożliwia kodowanie kart a ELM nie, to tylko taka jedna różnica. Druga sprawa, ELM nie działa ze wszystkimi markami natomiast MPM-COM praktycznie ze wszystkimi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziała na 100 %. Mam ten program i nie raz kasowałem nim usterki ręcznego. Współpracuje z ELM 327. Kosz na jedną markę chyba mniej niż 450 zł jak wyżej podajesz.

 

Pisałem do gościa maila i dostałem taką odpowiedź "SDPROG działa w oparciu o system OBDII, czyli przewidziane jest do diagnozy błędów silnika i automatycznej skrzyni biegów w benzynach do 2002 roku i dieslach do 2004.. Oprogramowanie jest na PC (Windows Vista lub wyższy), Android i iOS." Więc masz starszego Scenica niż 2004r., dlatego mi niestety się ten program nie przyda do Scenica III 2009r. :/ Ale jak widzę, tzn obserwuję to forum, to testujesz różne elektroniczne rzeczy i dużo w tym temacie wiesz, więc może wiesz czym mogę zczytać i usunąć błędy z mojego Scenica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo pisałeś i skąd taka odpowiedź. Program maxiecu2 na pewno współpracuje z Scenic III. Poniżej masz zrzut parametrów tego programu dla Scenica III. Mój scenic jest z końca 2004 nie ma najmniejszego problemu z połączeniem do poszczególnych układów w pojeździe i silnikiem.

 

 

 

Dodatkowo producent programu zamieścił informację o aktualizacji z dnia 2015-07-22.

Aktualizacja z dnia : 2015-07-22

Volkswagen,seat,skoda

-Dodanie długich kodowań

Renault

-Dodanie obsługi hamulca postojowego

-Scenic 3

-Megane 3

Co do testowania programów do diagnostyki to nie jestem znawcą. Mam po prostu ELM 327 i obecnie MPM-COM i program Maxiecu. I tylko na ten temat się wypowiadam bo mogę to potwierdzić praktycznie.

Scenica III nie diagnozowałem ale z powyższych zrzutów widać, że nie powinno być najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!