Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ELM327 czy się nada ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio na alledrogo pojawiły się miniaturowe interfejsy. (WERSJA 2.1+

BLUETOOTH OBD II SCAN). Mam pytanie czy one też będą współpracować. Od razu pisze że zależy mi na podstawowej obsłudze, takiej jak odczyt i ewentualnie kasowanie błędów. Jednak przede wszystkim odczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości interfejsu.

Testowałem różne i niestety często te najtańsze nadawały się tylko do kosza.

Jeżeli chcesz podstawową obsługę to sprawdź program OhNo! Diagnostic for Renault, ale tylko w wersji 1.0.15.

W nowszej wersji jest więcej modelów aut, ale z wersji bezpłatnej usunięto możliwość kasowania błędów.

Jednak do Megane II/Scenica II wystarczy wersja 1.0.15.

https://apkpure.com/ohno-diag-for-renault-obd2/com.ohnodiag.renscan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie minimalistyczny wygląd. Wydawało mi się że każdy elm jest identyczny. Więc czy mógłbyś mi doradzić jakiś bezproblemowy? Dziś chce tylko wiedzieć, natomiast jutro mogę chcieć coś kombinować. Potrzebuje interfejsu do prostych zadań a chipowanie mnie nie interesuje. Mocy mam wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie są identyczne, różnią się jakością wykonania i zastosowanych podzespołów.

Po różnych testach ostatecznie najlepiej sprawdza się u mnie Vgate iCar.

Nie jest najtańszy, ale przynajmniej działa stabilnie i wszystkie programy go prawidłowo wykrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za pomoc. Kupiłem tego ELMa. Chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś darmowy soft na PC do diagnozy i ewentualne kasowania. Czasami wole mieć coś fizycznie na HDD niż na androidzie.

 

wyklepane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem i mam pełno softu który jest do niczego. Wiem że mam uszkodzony czujnik parkowania i jak na razie tylko oh-no to wykrył. Mogę kupić maxiecu ale i tu nie mam gwarancji że będzie ok. Dlatego się pytam o najczęściej używany.

 

wyklepane z fona

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD II służy głównie jako interfejs dla ECU, reszta podzespołów nie jest z nim zgodna.

Żeby zdiagnozować coś innego niż silnik, to już potrzebny do tego jest odpowiedni soft.

Na Androida jest Oh No, który po wprowadzeniu płatnych wersji został mocno zubożony, a na PC MaxiEcu z rozszerzeniem Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!