Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gdzie jest filtr przeciwpyłkowy w Grand Scen


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukam pomocy w temacie wymiany filtra przeciwpyłkowego w Grand Scenicu 2005 1,9dci. W poprzednim Megane Grandtour był za schowkiem pasażera, a tutaj gdzie? Ma już trzy zimy i chyba czas się z min pożegnać. Proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

[Cięcie]

Witam!

Jak tam udalo Ci sie wyciagnac filtr przeciwpylkowy?

Ja osobiscie sie poddalem!

Wyciagnolem akumulator, wykrecilem podstawe akumulatora, odkrecilem klapke filtra(dwie srubki) no i tyle!

Nie moglem wyciagnac filtra!

Nie chcialem fizycznie podchodzic do tematu ale brakowalo mi miejsca bo filtr jest pod szyba?

Nie mialem za duzo czasu i musialem wszystko zlozyc ale napewno zrobie nastepne podejscie!<ok>

Daj znac jak Ci sie udalo wyciagnac filtr!

Dzieki!

Pozdrawiam!

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Ja nie mogę sobie z tym poradzić. Odkręcam tą klapke i jest pusto. Czy filtr jest za taką plastikową zaślepką pod szybą? Jak to wyciągnąć na siłę czy podważać (moze są tam jakieś zatrzaski?). Czy ta zaślepka to integralna czesć filtra, którą bedę miał też przy nowym filtrze czy moze to jest czesć samochodu i należy na nią uważać żeby nie połamać przy wyciąganiu ??

 

prosze o info, dzięki.

 

Scenic II 2004r. 1,9 dci 120 km

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja również odkręciłem klapkę patrzę do wnmętrza i jest pusto . gdzie ten filtr? Może u mnie ktoś wcześniej wymienił i wurzucił i go nie ma ? w każdym razie po zdjeciu klapki zaglądam do środka i jest pusto. czy powinienem go widzieć na wprost czy jest gdzieś wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo koledzy,

miejsce na filtr jak napisał BartekSz, jest pod szybą. Po zdjęciu klapki widać uchwyty filtra (jak jest jasno i ciepło oczywiście). Jednak nie dziwne też że może go nie widać bo miejsca w tych autkach zostały wykorzystane do oporu <ok>

Może też niektórzy nie maja tam filtra tylko puste miejsce, ale jak w takim razie u nich z ogrzewaniem i nawiewem - nie było nic dziwnego?

 

Filtr wyciąga się bez większej siły łapiąc za uchwyty filtra i lekko je zginając ku sobie trzeba ciągnąć do skutku. Filtr jest spory i nie najłatwiej go wyciągnąć, ale jak ktoś próbował wymienić żarówki w Scenicu - to filtr przy tym to błahostka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak widoczna na fotkach wszechobecna czystość w komorze silnika. Normalnie cuda jakieś czy cuś <ok> Jak zajrzę do swojego to normalnie aż mi się płynu do spryskiwaczy nie chce dolewać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki super - filtra u mnie niestety nie było bo ktoś wy rzucił i nie założył nowego . |Niestety po założeniu filtra nadal słabo dmucha w kabinie. Dmuchawa daje ostro ale z kratek leci bardzo słabo . Nie wiem czy ten typ tak ma ale nie sądzę . Jeśli ktoś miał taki problem albo zna rozwiązanie gdzie szukać to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!