Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymieniałem świece w 1.4 Tce. Zakupiłem NGK ILKAR7A7 (zgodnie z sugestią strony www NGK), po wymianie okazało się, że od nowości w aucie założone były świece NGK ILKAR7F7G (niby do 1.2 Tce). Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tymi świecami, te z końcówką F7G są trochę droższe. Po wymianie poprawiła się nieco reakcja na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przede wszystkim chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

 

Jako, że nie chce zakładać nowego tematu piszę tutaj. Kupiłem swiece, wg specyfikacji na stronie miały pasować do megi( 1.4 Tce 2011r.) Jednakże z powodu braku cienkiej końcówki zacząłem studiować internet i wychodzi mi, że rozmiar klucza to 14, a ja kupiłem na 16. Czy jest możliwe, że te świece pasują do tego silnika ? świeca zapłonowa VALEO 246851 to ten konkretny model. Jeśli nie to jutro zwracam i będę żądał zwrotu kosztów przesyłki z powodu wprowadzenia w błąd.

Edytowane przez Furkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalog Inter Cars pokazuje tę swiecę i ona jest zła. Nawet byś jej nie wkręcił bo ma gwint M14 zamiast M12 Jakby ktoś wniknął to 5 pozostałych jest prawidłowa, ale widać sprzedawcy się spieszyło. Możesz wziąć NGK 91432 (tylko to są drogie świece) lub tańsze BERU 0002240910

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwól że się podepne :). Zamierzam wymienić świece w mojej m3 1.6 110km 16v, zastanawiam się nad świecami Champion model COPPER PLUS (OE033/T10) i EON TITAN (CET2). Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tymi świecami i mógłby powiedzieć, który model lepiej wybrać, no i przede wszystkim jak z ich trwałością ? Także mogę wziąć pod uwagę innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czemu akurat te, gdzieś na necie spotkałem się z pozytywną opinia firmy champion.

 

Na ebay znalazłem te świece, piszę że oryginalne, mógłby ktoś rzucić okiem?

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F322652464019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

Nie papuguj.

Dzięki, w takim razie kupię oryginały.

lapka2.gif

REGULAMIN - 

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam nadzieję, że nie dostanę bana za odgrzanie starego kotleta :12_slight_smile:

Przymierzam się do wymiany świec w mojej Megance 3 1.6 16V 110KM bez gazu.

Zastanawiam się, czy jest jakaś wyraźna różnica między świecami OEM Renault oznaczonymi 7700500155 a NGK BKR6EZ?

Na znanym portalu aukcyjnym obie są dostępne w kompletach po 4 szt. w bardzo podobnej cenie i zastanawiam się, które kupić.

Poza tym chciałem dopytać, czy po wymianie świec konieczna jest jakaś regulacja albo dodatkowa kontrola?

Dziękuję, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :695_confetti_ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!