Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ELM 327 Mini nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem takie urządzonko: http://www.aliexpress.com/item/New-Super-Bluetooth-MINI-ELM327-V2-1-OBD2-OBDII-ELM-327-for-Android-Torque-Car-Code/1442195771.html

Wsadziłem do gniazda, zamrugały diody - czerwona, żółta i zielona, czerwona została, reszta zgasła. Telefon (Xiaomi mi4) nie widzi jednak interfejsu, Torque oczywiście również nie.

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie wiem, dziś go odebrałem. Feedbacki w dużej mierze pozytywne, no ale ten konkretny egzemplarz może być uszkodzony. Sprawdzę na innym aucie i telefonie.

Jak rozumiem nie ma żadnych myków, typu "najpierw włącz to, potem tamto...", po włożeniu do gniazda powinien się połączyć z telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mój telefon go nie wykrywa :( Nigdy nie miałem takich problemów, do tej pory wszystko wykrywał. Ok spróbuję z innym

 

Dodano: 18 paź 2015 - 10:18

Problem rozwiązany, telefon sparowałem z interfejsem w innej renówce i po przełożeniu go do mojej już był widoczny w aparacie i programie.

Teraz muszę tylko poczytać do czego można wykorzystać to urządzonko, bo po przejrzeniu pobieżnie Torque nie zauważyłem niczego ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najpierw po włożeniu w gniazdo OBDII i włączeniu zapłonu "sparuj" interface z telefonem - włącz w telefonie BT, wyszukaj urządzenia - powinno wykryć OBDII, hasło do sparowania "0000" lub "1234" w zależności od modelu/wykonania.

Po wykryciu i sparowaniu uruchamiasz Torque - w górnym lewym rogu masz ikonki: GPS (po złapaniu FIXa przestaje mrugać), telefonu, interface (nie powinna mrugać przy połączeniu przez BT z interface) oraz ECU samochodu (przestaje "mrugać" po połączeniu ELM z ECU pojazdu).

Po połączeniu z ECU silnika akcelerometr z pierwszego ekranu zmienia się w obrotomierz i po uruchomieniu silnika pokazuje obroty.

Jeżeli chodzi o Renault - udało mi się skasować błędy i zgasić kontrolki "CHECK ENGINE" i "SERVICE" w Megane 2 ph 1 1,4 16v 2003.

Bezproblemowo działa też z innymi samochodami z OBDII (na pewno nie działa ze Skoda Fabia 1,4 AME - ELM327 nie obsługuje protokołu transmisji KWP1281).

Urządzenia z androidem: LG G3, LG L9II, Samsung Galaxy SIV, Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie łączył się tylko z modułami, które mają pełny CAN. W M II, SC II, L II zwłaszcza przedlift jest dla mnie bezsensownym wydatkiem - zabawką. MaxiEcu wyciska z niego całkiem sporo ale i tak polecam dla niego MPM-COM dla kompleksowej komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!