Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z centralnym zamkiem albo klamką ?


voytecc

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Tylne drzwi lewe otwierają się tylko za pomocą klamki od środka, na zewnątrz nie idzie ich otworzyć. Auto ma centralny i nie rygluje też tych drzwi. Czy to ma jakiś związek ze sobą? Czy padł zamek plus siłownik? Jak to rozebrać i od czego zacząć?

 

Dzięki pozdr

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zamek jest do wymiany.

Musisz zdjąć cały boczek, pozdejmować cięgła, a potem to już z górki.

Siłownik możesz sprawdzić w prosty sposób, wystarczy podać na niego napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko za pomocą klamki od środka,

Może spadło cięgło od klamki zewnętrznej?

Jeżeli nie "zamyka" siłownikiem to albo uszkodzony siłownik, albo nie dochodzi napięcie.

Opis na Downlodzie, co prawda do Scenika, ale w Megane jest identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o czy chodzi o ten manual ? "Wymiana podnośnika eklektycznego i zamka drzwi Megane I / Scenic I (Ph I I Ph II)"

 

Czy jeśli nie działa ryglowanie i klamka zew. to mam 2 elementy do naprawy? dobrze rozumiem ? czy siłownik elektromagnetyczny i zamek są zależne od siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale z przednimi drzwiami w swoim Scenic RX4, siłownik nie zamykał. Pomógł demontaż, czyszczenie, nasmarowanie. No i delikatnie przepuszczał już ten plastikowy łącznik w klamce zewnętrznej a ryglem, więc delikatnie nagiąłem to cięgno w imadle, ale delikatnie.

Jeśli chodzi o tylne drzwi, to zastanów się, czy czasem niechcący ktoś nie przestawił pozycjonowania blokad, jak np. mój kolega podczas czyszczenia ramy drzwi. Te pozycjonowania / przestawy są na zewnętrznej stronie poszycia drzwi przy ryglu. U mnie są dwa. Jedno to jest tzw. zabezpieczenie od dzieci, a drugie na mały śrubokręcik właśnie od niezamykania siłownikiem. Sprawdzone - działa, tylko nie pamiętam już dziś (bo było to dawno) w jakiej pozycji ma być jakie działanie tej blokadki na śrubokręcik. Zaznaczam, że ja mam dwa, ale widziałem tylko z jednym pozycjonowaniem.

Edytowane przez ZygaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Znalazłem winowajcę brakuje mi tego drutu z gwintem łączącego klamkę z zamkiem (zdjęcie zrobione drugich drzwi)

thumb_hosting_zdjec_1446923389__zzzzz.jpeg

 

Czy taki element jest do dostania ? (na szrocie brak , mogą mi sprzedać albo klamkę albo zamek ale będzie za tydzień jak będę chciał :unsure: )

Czy jest to element z klamki czy z zamka ?

Nie pamiętam ale chyba nie mam też tego białego plastiku na zamku tam gdzie wchodzi ten drut (patrz foto)

Jak ten drut jest mocowany do klamki ? jakaś zawleczka?

Można coś takiego samemu zrobić ?

Dzięki

 

Dodano: 08 lis 2015 - 01:15

Po 2 godzinach szukania znalazłem nr części podaje dla kogoś może się przyda 8200451198 W poniedziałek dzwonie do serwisu

Czy ktoś dorabiał sam ten pręt ? obawiam się że pewnie w serwisie nie będzie albo będzie bez tych potrzebnych zawleczek i plastików tj. sam pręt Cięgno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Mam mały problem z siłownikiem przednich drzwi. Mam megankę phI 96r.z centralnym zamkiem. Po naciśnięciu kluczyka otwierają się wszystkie drzwi poza tymi od strony kierowcy i muszę je otwierać od środka, ale jak już zamykam to zamykają się wszystkie nawet od strony kierowcy. Do wymiany jest siłownik czy można go jakoś przeczyścić?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go wyczyścić, ale puszka jest zaklejona i trzeba się natrudzić, żeby ją rozpołowić.

Po rozpołowieniu najczęściej trzeba ją będzie skleić, albo owinąć taśmą klejącą.

Zamienniki na allegro kosztują ok. 20-30 zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany jest siłownik czy można go jakoś przeczyścić?

Ja wymieniłem, koszt o ile dobrze pamiętam 40 zł z przesyłką za używkę, śmiga już drugi rok, tyle, że mnie oprócz tego, że nie zamykał CZ to jeszcze czasami nie mogłem zamknąć drzwi. Uznałem, że lepiej wymienić kompletny zamek, zamiast czyścić.

Czas operacji jakieś 30 min. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam problem z zamkiem tylnej klapy w megance 1 z 99r,polift.Zamek ma wkładkę do otwierania kluczykiem,ale jest tak zasyfiony brudem,utlenionym aluminium i czym tam jeszcze że nie idzie otworzyć kluczykiem.Ktoś kiedyś odpiął siłownik centralnego-sam siłownik jest sprawny.

Rozebrałem tyle ile umiałem,zlałem WD-kiem,moczyłem kilka godzin w nafcie i wkładka nawet nie drgnie.Da się ten zamek dalej rozebrać,żeby dostać się do wkładki?

A w ogóle to w internetach zamki klapy kombi są inne u mnie jest taki.Ktoś coś modził?

post-98601-0-40460300-1487526456_thumb.jpg

post-98601-0-79340500-1487526467_thumb.jpg

post-98601-0-30853800-1487526481_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi jarek1124, mam meganke ph2 z tego samego roku i centralny zamek nie zamyka i nie wiem czy otwiera (nie ma kluczyka) klapę bagażnika, czy w tym zamku jest taki siłownik jak na zdjęciu, bo taki sam siłownik jest w zamkach w drzwiach bocznych. Bo jeżeli jest taki sam, to mam taki naprawiony w zapasie i nie będzie problemu jak się okaże, że siłownik ma feler. Naprawa siłownika polegała na poprawie luźnego połączenia elektrycznego silniczka w siłowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstawia siłownik i zamek tylnej klapy w moim kombi.Nie wiem jakie siłowniki są w drzwiach ale w tylnych też centralny mi nie działa.Jeszcze nie rozbierałem.Mam ten samochód od tygodnia.

A co do mojego pytania,to nieaktualne.Nie udało się uruchomić zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź.Jak tylko meganka wpadnie w moje łapy, to zaraz tam zajrzę, być może jest to samo co z siłownikiem w drzwiach. U mnie w drzwiach są takie same siłowniki jak na zdjęciu.

 

Dodano: 05 mar 2017 - 16:56

Zajrzałem dzisiaj co u mnie nie działa w centralnym zamku. Przede wszystkim jest zupełnie inny siłownik niż ten co jest u mnie w drzwiach i pokazany jest na zdjęciu. Wstępne oględziny wskazują na to, że nie ma pewnego styku w siłowniku, bo zabudowany raz zadziałał a następnymi razy już nie, po wybudowaniu znów działa. Po rozebraniu widać było jeden styk lekko przybrudzony.Wyczyściłem i złożyłem go z powrotem i działa. Zobaczę jak go jutro zamontuję w samochodzie, czy będzie działał niezawodnie. Chyba, że złośliwość rzeczy martwych - znikająca przerwa na kablach jak siłownik jest wyjęty.

Małe uzupełnienie. Nim silniczek-siłownik zabudowałem ponownie jeszcze raz go dokładnie obejrzałem i stwierdziłem, że przyczyną niedziałania siłownika, było kleszczenie się kółka zębatego w wytartym ograniczniku jego obrotu. Po poprawieniu, a właściwie odtworzeniu tego ogranicznika (wkręcenie śrubki), centralny zamek klapy działa jak nowy. Zostało w kieszeni minimum 155 zł.

Edytowane przez gimak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!