Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dzwiek przy lekkim skrecie


Rekomendowane odpowiedzi

czy to jest to cudo, w ktorym kuleczki sa wielkosci ziarenek mąki krupczatki? ;-) Ponoc to dosc standardowa dolegliwosc w Megi II. Tylko ze to chrupanie/obcieranie wyglada jakby bylo uzaleznione od predkosci obrotowej koła. Przy wiekszych predkosciach, no pow. 60-80kmh juz nie czuc, bo kolo sie szybko kreci. Nieistotne czy skrecam czy nie, nieistotne czy jade po dziurach czy nie.

 

[ Dodano: 2007-04-16, 14:51 ]

Tadaam!!

Zrobione. Okazalo sie ze to bzdura. Stabilizator ocieral sie o aluminiowa blache ostaniajaca kolektor wylotowy. Wibracje od tarcia przenosily sie po zawieszeniu na pedały. 10min testów i nawet mnie za to nie skasowali. Radosc z jazdy - bezcenna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozliwe tez, ze wasze 'dziwne dzwieki' to brak plynu wspomagania - mi zaczelo niedawno wlasnie burczec, musze dolac bo juz jest tam susza... no i lozysko od wiatraka chlodnicy mi poszlo, bardzo nieladnie skrzypi, boje sie o nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech... chrupie znowu - tzn zaczelo chrupac po przejechaniu 100metrow... :-) samodzielne ogledziny i ponowne badanie wskazuja jednak na łożysko amorka. Chrupie przy lewym amorku przy jezdzie na wprost i skrecaniu w prawo. W lewo juz nie chrupie, wiec to chyba jest to, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeździmy z ojcem Megankami;

ojciec przy zakrętach klął na dziwne chrupanie - okazało się łożyska McPhersona;

Moje chrupania zmniejszyły się po wymianie tuleji wahacza , końcówek drążków , gumek stabilizatora - ale pozostaje przegub kulisty wahacza (gała ?).

Zastanawia mnie jeszcze popękana guma "zderzaka" kolumny McPhersona.

Jak skończę badania - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sppu, problem z dziwnym odglosem przy skrecie to łożyska i najlepiej wymień dwa ok 200zł dobrej produkcji a to ze gaśnie to tylko dla tego ze masz zepsuty tzw. silniczek krokowy kosztuje on 180zl i problem masz z głowy.jak masz pytania to pisz meila.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkladiusz - wymiana łożysk to i mnie czeka, sworznie kulowe wahacza są w porządku, stabilizatory sprawne. Drążki też, nie ma luzów. Ych a co do mcpersona, to tego pod uwagę nie brałem, i faktem jest, że przy większej prędkości to słyszę, głuche huczenie - innych wskazań nie mam, jak łożysko. Ych, dobra, nie robię już OT. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!