Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarzące się kierunkowskazy USA


Damro93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie powiem o tym iż wiem że w Polsce grozi to utratą dowodu rejestracyjnego. A teraz do rzeczy. Chciałbym założyć w Megi taki bajer jak w samochodach z USA czyli żeby po włączeniu świateł pozycyjnych żarzyły mi się kierunkowskazy oczywiście chcę zrobić pod kierownicą przycisk który będzie to wyłączał. Wiem że pewnie wiąże się to ze zmianą żarówek na dwuwłóknowe i pewnie oprawki. Czy ktoś coś takiego robił i ma do tego jakiś schemat skąd brać zasilanie itd. I napisze mi co muszę kupić. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz założyć żarówki dwuwłuknowe, ale trzeba będzie przerobić podstawkę żarówki pod dodatkowy styk. Ogólnie dużo robienia i żarówki są trudno dostępne ;) Widziałem kiedyś dedykowane moduły do kierunkowskazów US. Tanie to nie było, ale wystarczy podłączyć kilka przewodów i działa :)

 

EDIT: Przemo dlaczemu mi błąd zrobiłeś w poście ? xD

Edytowane przez bert32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit-men ma być bajer dodatkowy jak auto stoi na zlocie ;)

@shu90 coś w tym stylu zaraz pokaże Ci o co mi dokładnie chodzi

 

Dodano: 29 paź 2015 - 01:16

@shu90 dokładnie coś takiego chcę zrobić

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1027099693989511&id=759387347427415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też narzekałem na Renault do momentu kupna meganki. A instalacja jest bardzo ciekawa :D Ale w naszym kraju jak Cię złapią z żarzącymi kierunkowskazami to tracisz dowód :( dlatego trzeba pod kierownicą zrobić wyłącznik który rozłączy instalację

 

Dodano: 13 lis 2015 - 15:28

Udało się otrzymać zamierzany efekt bez kosztownego modułu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak kupujemy:

- Oprawki dwuwłóknowe

- żarówki dwuwłóknowe pomarańczowe

- 10m przewodu 1mm

- przełącznik hebelkowy

 

wersja z przełącznikiem:

 

wyciągamy oryginalne oprawki i rzeźbimy nasze nowe dwuwłóknowe tak aby pasowały w miejsce oryginalnych. W naszej nowej oprawce mamy 3 przewody:

1. plus kierunkowskaz (mocniejsze czyli krótsze włókno)

2. minus kierunkowskaz (mocniejsze czyli krótsze włókno)

3. plus zasilający drugie słabsze włókno

szukamy który przewód jest od czego i zaczynamy działać. Lutujemy kierunkowskazy tak aby po włączeniu awaryjnych mocniejsze włókno migało, następnie za pomocą naszego przewodu który zakupiliśmy bierzemy plus ze świateł pozycyjnych i łączymy ze sobą jednym kablem prawą i lewą pozycje po czym ciągniemy przewód do środka auta. Gdy już mamy przewód w samochodzie lutujemy go do jednej nóżki przełącznika do drugiej nóżki zaś lutujemy kabel, wpuszczamy go pod maskę i lutujemy do niego 3 przewód z naszej oprawki ( przewód musi połączyć prawy i lewy reflektor).

 

wersja bez przełącznika:

 

wyciągamy oryginalne oprawki i rzeźbimy nasze nowe dwuwłóknowe tak aby pasowały w miejsce oryginalnych. W naszej nowej oprawce mamy 3 przewody:

1. plus kierunkowskaz (mocniejsze czyli krótsze włókno)

2. minus kierunkowskaz (mocniejsze czyli krótsze włókno)

3. plus zasilający drugie słabsze włókno

szukamy który przewód jest od czego i zaczynamy działać. Lutujemy kierunkowskazy tak aby po włączeniu awaryjnych mocniejsze włókno migało, następnie za pomocą naszego przewodu który zakupiliśmy bierzemy plus ze świateł pozycyjnych i łączymy 3 przewód z oprawki z plusem od pozycji

 

Bardziej proponowałbym założyć przełącznik ponieważ w przypadku kontroli przez policję Panu policjantowi przyklei się do łapek nasz dowód osobisty

 

A tak wygląda Megi z tą instalacją ;)

 

post-85667-0-54550000-1447439325_thumb.jpg

 

W razie jakichkolwiek pytań bo coś jest nie jasne zapraszam priv na pewno postaram się wszystko wyjaśnić ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!