Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny silnik, po ruszeniu robi "żabę", potem jedzie


mjrm3

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, doszedłem do ładu :)

1. zmiana świec na 3 elektrodowe załatwiła problem szarpania na zimnym, ale

2. na zimnym koło 3.5 do 3,7 miałem dziurę w obrotach

(jako, że wszystkie swoje poprzednie pancerwageny modyfikowałem programowo, benzin-zimny VAG, TDI-moc w górę to i tu soft poszedł do tablicy :)

Okazało się, że silnik klęka na zimnym przy ostrym wchodzeniu na obroty bo za mało paliwa lało "na ssaniu", że tak napiszę.

Wyrównano dawki, podciągnięto ciśnienie paliwka i kręci jak szalony i w końcu cieszy jazdą.

W końcu przysiadłem po roku i wywołałem kolegów z serwisu w którym kiedyś pracowałem i pomogli :) a bałem się ruszać najnowszego softu (pussywagona:)) ehhhhhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wyrównano dawki, podciągnięto ciśnienie paliwka i kręci jak szalony i w końcu cieszy jazdą.

rozumiem, że to wyeliminowało problem z dławieniem się na zimnym silniku?

to w ASO było robione? ręcznie te dawki były ustawiane czy wgrali nowy soft sterownika silnika?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO :) to mnie rozbawiłeś. U mnie w ASO nawet klapki od filtra przeciwpyłkowego nie przykręcili tylko na dywaniku jedną zastawili (drugiej nie znalazłem), ale do celu:

1. miałem ori świece 2 razy zmieniane nowe na nowe w ASO i szarpało na zimnym po zmianie na 3 elektrodowe denso - jest OK

(raz tylko problem wystąpił jak miałem mega rezerwę w baku)

2. dawki korygowano "ręcznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TAK, bo to stara dobra szkoła ;)

Mój odnośnik

DENSO K20PBR

Generalnie przetestowane na wózkach widłowych zasilanych gazem i super dają radę. Jeszcze lepsze są IK20TT ale to już trochę drogo, wytrzymują więcej motogodzin, ale

ja i tak co 10 000-15 000km wymieniam.

Nie polecam natomiast DENSO K20PR-U11 Świeca standardowa (zastąpione przez K20TT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie także występował efekt "żaby" na zimnym silniku. Problem ustąpił przypadkowo po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu. Czujnik ten wymieniłem z tego powodu że świecił się "check" . Renault Podpięte pod ELMa i CLIPa i diagnoza: czujnik. Czyszczenie wtyczki czujnika zabrudzonej przez olej nie pomagało. Błąd byl kasowany ale później znów się pojawiał. Wymiana na nowy oryginalny Renault ( jak się później okazało produkowany przez Valeo, więc niepotrzebnie przepłacony)

Samochód po wymianie tego czujnika jeździ jak nowy!! Po pierwsze to jazda jest DUŻO płynniejsza, nie szarpie, nie skacze. Na starym czujniku przy dodawaniu i ujmowaniu gazu czuć było szarpanie. Tak samo jak przy zmianie biegów.

Poranna "żaba" także nie występuje.

I chyba trochę spalanie spadło ale to się okaże przy większym przebiegu.

 

 

Tak jak pisałem: Na zimnym przy ruszaniu już nie skacze. Można normalnie ruszyć i zapomnieć o spojrzeniach przechodniów którzy dostrzegają dziwne zachowanie Meganki przy ruszaniu;-)

 

Aha: i "żaba" występowała także przed tym jak pojawił się problem z czujnikiem. Check się nie świecił. Jezdziłem tak ponad rok. Więc możliwe że te skoki na zimnym to "przedsmak" kontrolki "check"i błędu związanego z czujnikiem położenia wałka rozrządu.

Edytowane przez grzechoo8813
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mamy 2022 rok i Renault dalej nic nie wymyślili w tym temacie? Kupiłem sobie taką benzynkę, powymieniałem co trzeba na początek (rozrząd, pasek akcesoriów, świece, olej, filtry, hamulce) i pojawiły się żaby. Już się zastanawiałem nad cewką nawet, ale zacząłem szperać po forum i trafiłem na ten wątek. Dalej Renault nie znalazł rozwiązania? ?

8 minut temu, Kuzanski napisał:

Mamy 2022 rok i Renault dalej nic nie wymyślili w tym temacie? Kupiłem sobie taką benzynkę, powymieniałem co trzeba na początek (rozrząd, pasek akcesoriów, świece, olej, filtry, hamulce) i pojawiły się żaby. Już się zastanawiałem nad cewką nawet, ale zacząłem szperać po forum i trafiłem na ten wątek. Dalej Renault nie znalazł rozwiązania? ?

Przepraszam, sprawdzam forum przez przeglądarkę w telefonie i nie załadowały mi się wszystkie odpowiedzi. Spróbuję czujnik położenia walka wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.03.2022 o 16:09, jabrze napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7, 5.9 :!: - aniewa

Hej!

 

Nie, wszystko trwa chwilę, po przejechaniu kilkuset metrów ustaje. Wydaje mi się też, że w ciepłe dni jest lepiej. Megane 3 mam od niedawna, więc dopiero sprawdzam.

 

Co ciekawe wg VIN dobrałem u mechanika oryginalny czujnik położenia wałka rozrządu (wg powyższych porad na forum), przyjechałem go montować i.... Okazało się, że nie mam go! Zdziwiony był nawet mechanik, bo sprawdzał po Vin w programie jego umieszczenie i rzekomo powinien tam być. A tu ani czujnika, ani wiązki.

 

Także dalej zastanawiam się co z tym tematem zrobić ... 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie ma czujnika wałka i w sterowniku jest inna mapa silnika. On nie ma również zaworu sterującego wypełnieniem koła zf. Za to odpowiada tylko pompa oleju. Podstawą nadal zostaje gęstość oleju wskazana przez producenta.

Żabka również może wynikać ze szczelności układu dolotowego, pracy przepustnicy jak również poprawności pracy czujnika płynu chłodzącego. Żaden z tych silników nie znosi "piłowania" zaraz po rozruchu. Olej chwilę musi się nagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!