Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli po przeciwnej stronie od przyłącza rurek skraplacza.

Dzięki za odpowiedź

ps. ciekawe jak go wymienić, należy zapewne zdemontować przedni zderzak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie było naprawiane w ASO, ale zadzwoniłem do ASO i powiedzieli mi, że koszt (chyba około 600 zł dokładnie nie pamiętam)i generalnie to nikt tego nie wymienia.

Z drugiej strony po roku czasu czynnik się ulotnił i musiałem go uzupełnić, pomyślałem sobie że przy następnym napełnianiu zamontowałbym osuszacz. Pytanie czy jest sens ponieważ wychodzi, że co roku trzeba uzupełniać czynnik a nigdzie nie mogę zlokalizować nieszczelności. Wydaje mi się że przy napełnianiu czynnika układ jest testowany próżnią a ta powinna wyciągnąć wilgoć z układu.

 

Jestem ciekaw waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie osuszacz ma zaabsorbowane tyle wilgoci, że nie ma szans jej usunąć (zaczyna się zatykać).

Nieszczelność klimy w III, to chyba jedna z rzeczy pt. TTTM (ten typ tak ma).

Poczytaj wątki na forum, w rocznych autach bywa z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniłeś z barwnikiem i nic nie wyszło?, żeby próżnia usunęła wilgoć to byś ją musiał robić ze 2 dni, w chłodniach tak się usuwa wilgoć, że wymienia się kilka osuszaczy pod rząd, jak znajdziesz nieszczelność to faktycznie bym go wymienił, bo wymiany dla samej „wymiany” w szczelnym układzie jak to zalecają wszelkie fachury to czyste naciąganie, ja w lodówce jeszcze nigdy nie wymieniałem i jest ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie z podpowiedzi na forum wynika iż po dłuższym nieużywaniu klimatyzacji, układ pusty (nie wiem od kiedy) dobrze by było zmienić osuszacz.

Gdzie można kupić taki osuszacz,ew. czy pasuje on od innych modeli Renault ????

 

Moje auto Megane III 2.0 Tce 180 KM

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez dłuższy czas była rozszczelniona klimatyzacja, to osuszacz warto wymienić.

Kupisz go w praktycznie każdej hurtowni z częściami, lub przez internet.

Osuszacz dobiera się do modelu auta i kupuje się tylko i wyłącznie nowy, a zakłada bezpośrednio przed napełnieniem układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od wersji.

Pierwsza wersja osuszacz jest niewymienny i trzeba to zrobić z całą chłodnicą.

Druga puszka osuszacza jest zintegrowana z chłodnicą, ale można wymienić sam wkład skraplacza nr Renault 921921853R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!