Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic min 2004 rok.


Daron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu Grand scenica i zastanawiam się czy szukać w niemczech bo na co dzień tu mieszkam czy w Polsce, jak będę na urlopie. Przeglądając ogłoszenia odnoszę wrażenie, że w Niemczech są droższe. Jak sądzicie szukać tu czy lepiej w pl?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę stan techniczny, cena niech gra drugą rolę. Chyba lepiej kupić ciut starszy, ale w dobrym stanie technicznym niż młodszy, ale w przeciętnym stanie. I nie kupuj sprowadzanych do Polski z Niemiec, które kosztują 7 tysięcy. Przeglądałem ostatnio ogłoszenia Scenica dla mojej siostry. II generacja jak dla mnie zaczyna się od 13 tysięcy w Polsce. Poniżej to z Zachodu były, a na Zachodzie auta są (jak zauważyłeś) trochę droższe, więc spytam: czemu po sprowadzeniu do Polski i doliczeniu marży dla handlarza są one u nas dużo tańsze? Odpowiedz sobie sam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Mojego mam z 2004 roku i w życiu nie oddałbym go za 10 tyś. Jeśli sprzedający wie co ma i jest to na terenie Niemiec to bierz pod uwagę fakt, że prawo niemieckie daje dużo więcej prawa kupującemu wobec nieuczciwej transakcji niż w Polsce. Przerabiałem nie dawno sprawę z nieuczciwym sprzedającym i otrzymałem gratyfikację finansową ale kosztowało mnie to sporo nerwów i dwóch wizyt w sądzie. Tam, trzymając w rękach umowę masz prawo nawet po miesiącu jeśli coś się zacznie dziać, zwrócić pojazd i żądać zwrotu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo jest z błędem ;) Jeżeli masz doświadczenie i możliwości to szukałbym u Niemców, chyba mniejsze szanse na sprzęt od szablonowego Mirka (żeby nie było nie czepiam się wszystkich Mirków tylko tych co mają jeszcze przydomek "handlarz" lub "import-export aut" zarejestrowane w szopie u szwagra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość mam tylko gorzej z doświadczeniem :)

Powiedzcie czy jest wielka różnica między sceniciem a grandem? Tego z ogłoszenia mogę mieć za 2500 euro. I jeszcze jedno, jaką jest różnica w silnikach 1.9 110, 120 i 130 ps?

Edytowane przez Daron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką jest różnica w silnikach 1.9 110, 120 i 130 ps?

Sam ją wymieniłeś - moc + fakt, że w 130 KM prawie zawsze występuje filtr cząstek stałych

jest wielka różnica między sceniciem a grandem

W wielkości bagażnika znacząca a i na pokład zabierasz 7 osób jeśli ma taką opcje na wyposażeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w downolad i znajdziesz tam folder SII. Znajdziesz tam odpowiednie dane, wymiary itp. Grand jest dłuższy o 23 cm. ma większy o 5 cm. rozstaw osi, cięższy o ok. 60-100 kg (zależnie od wersji). Duża różnica w bagażniku. Wizualnie Granda rozpoznasz po większych stałych oknach bagażnika oraz dłuższym zwisie tylnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!