Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapasówka która nie pasuje.


HELLDAN24

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus,

w trakcie jazdy strzeliła przednia opona, na szczęscie z przodu zamontowany komplecik oponek run flat.

<><><><><><><><><><><><><><>

Nie czekając, sięgnąłem po klucz, zdjąłem dekielek, kilka szybkich ruchów kluczem, śruby poluzowane, autko na lewarku, koło ściągnięte.

<><><><><><><><><><><><><><>

Zapasówka którą miałem w bagażniku od zakupu auta (3,5 roku) była na feldze metalowej. Po założeniu koło jest zablokowane i hamulce ściśniętę. Czy stosuje się jakieś dystanse czy ewidentnie zapasówka nie pasuje do tego modelu o czym mnie nikt wcześniej nie informował.

<><><><><><><><><><><><><><>

<><><><><><><><><><><><><><>

Na feldze założona oponka DUNLOP 185/60R15 w bardzo dobrym stanie, chyba nawet opona była nowa, nigdy nie używana.

<><><><><><><><><><><><><><>

W załączniku kilka zdjęć.

<><><><><><><><><><><><><><>

Jeśli koło zapasowe okaże się, że nie pasuje do tego auta chętnie odsprzedam za przyzwoite pieniądze, bieżnik na oko 7-8 mm.

<><><><><><><><><><><><><><>

Dzięki za odpowiedź.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

post-52335-0-47510800-1446992683_thumb.jpg

post-52335-0-90705000-1446992690_thumb.jpg

post-52335-0-69966400-1446992714_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze opona powinna być 196/65/15. Po drugie jest różnica między felgami aluminiowymi a stalowymi i dlatego są różne śruby do nich. I dlatego śruby od aluminiowych na stalowej feldze za bardzo wystają z otworów i stąd to blokowanie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło założone natychmiast wchodzi na szczęki hamulca, dokręcenie śrubami unieruchamia koło w miejscu, więc to chyba nie kwestia śrub a raczej rozmiaru koła.

Drugie pytanie brzmi, czy ta opona była bieżnikowana? Rozważam sprzedaż zapasówki i zakup prawidłowego koła zapasowego.

Przesyłam zdjęcie.

Pozdrawiam

post-52335-0-51468900-1447002716_thumb.jpg

post-52335-0-78563900-1447002721_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło założone natychmiast wchodzi na szczęki hamulca

A gdzie masz tam szczęki hamulcowe. Podejrzewam że masz z przodu założone większe tarcze i zaciski od scenika i wtedy 15 nie wchodzą na przód.

A co do opony, to proponuje poszukać na jej boku daty produkcji zaczynającej się od DOT XXXX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aston76 a nie wychodziły MII z tarczami 300mm przy silniku 1,9dci w standardzie? Może mieć wszystko tak jak wyszło z fabryki z hamulcami ale ktoś wrzucił zapas 15" podczas sprzedaży dla sztuki...

Zmierz długość śruby, może masz dłuższą niż powinna być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kombi 2,0 dCi miały tarcze 280 mm w standardzie, ale za to piasta była na 5 śrub.

Podejrzewam, że chyba jest felga od czegoś innego wrzucona.

Podaj co jest nabite na feldze (jakie oznaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!