Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica - na co zwrócić uwagę, na jakie usterki się nastawić ?


Gwiazdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W najbliższym czasie po wstępnych decyzjach z drugą połówką zdecydowaliśmy się na zakup Scenica I PHII.

Przed dokonaniem wyboru chcielibyśmy oczywiście dowiedzieć się jak najwięcej o słabych punktach tego samochodu oraz o jego wadach na jakie musimy się przygotować, więc postanowiłem zapytać o to na tematycznym forum, bo chyba tutaj znajdę najwięcej odpowiedzi od osób które miały z tym samochodem styczność.

Po wstępnych oględzinach rzuciły nam się w oczy plastiki słabej jakości, które pewnie podczas jazdy dają się we znaki prawda ?

Egzemplarz który oglądaliśmy był z 2001r i miał przejechane 135kkm oznaki zużycia były widoczne znacznie na kierownicy i lewarku zmiany biegów, nie wiemy na co jeszcze zwracać uwagę.

Zdecydowaliśmy się na jednostkę benzynową z racji założenia po zakupie instalacji gazowej i tutaj pytanie czy jest różnica między 1.6 16V a 1.8 16V jeśli chodzi później o montaż gazu ? Ogólnie te silniki raczej dobrze znoszą gaz prawda ? Trafiają się też modele 2.0 lecz tutaj doczytałem, że jednak do gazu już one są jednak gorsze.

 

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:

1. czy tylne fotele są całkiem wyjmowane ( wszystkie trzy ) ?

2. Jak sprawa wygląda z rdzą - gdzie najbardziej atakuje żeby niczego nie przegapić ?

3. Jak wygląda sprawa zawieszenia - wytrzymałe czy raczej średnio ? Jakie koszty naprawy ?

4. Ogólna dostępność do części jest dobra? Ceny są przyzwoite czy jak to mówią - Francuz czyli drogie w utrzymaniu?

Nigdy w rodzinie nie mieliśmy francuskiego auta, stąd nie znam tych samochodów ani trochę. Teraz użytkujemy Toyote Corolle E12 po zakupie której zapomniałem co to mechanik i na szczęście nic się nie psuje już od 3 lat. oraz Matiza który służył dzielnie i był ponadprzeciętnie tani w utrzymaniu lecz przyszedł czas na jego zmianę :)

5. Jeśli chodzi o wersje tych samochodów to były jakieś konkretne ? Tak patrzyłem to straszne zamieszanie z tymi wersjami i każdy egzemplarz ma praktycznie inne wyposażenie.

6. Z elektrycznymi szyberdachami nie ma problemów?

7. Były wersje z ESP i ASR ?

8. Czy montując gaz da się butle włożyć w miejsce koła zapasowego ?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieje, że uda mi się zagościć dłużej tutaj na forum jak tylko uda się kupić Scenica :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wszystkie są przesuwane przód-tył i wyjmowane zupełnie (każdy niezależnie)

2.nadkola tył, progi - w zasadzie standard jak w każdym aucie wiekowym chociaż phII znacznie lepiej jest zabezpieczone niż phI

3.zawieszenie komfortowe i dosyć wytrzymałe na naszych drogach, przód nie jest specjalnie drogi w naprawie, tył belka więc tutaj regeneracja to już spory koszt - około 1000 zł

4.części w przyzwoitych cenach (mam na myśli te sensownej jakości, bo taniocha tez oczywiście jest) i bardzo dobra dostępność, zobacz ile tych aut jeździ po drogach więc i z częściami nie ma problemu

5.były wersje wyposażenia, można znaleźć w necie

6.jak się dba to nie ma (smarowanie, przeczyszczanie odpływów) a moim zdaniem to bardzo ciekawa i przydatna opcja wyposażenia w tym aucie

8. jak najbardziej się da

 

Generalnie jak trafisz na dobry egzemplarz to będziesz zadowolony. Ja na podstawie dwóch lat użytkowania mogę powiedzieć, że awaryjność na normalnym poziomie patrząc na wiek auta. Mnie mój nigdy nie zawiódł.

Nie wierz w przebiegi 135 tyś w 15 letnim samochodzie - ludzie trochę realizmu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie moim tematem.

 

Co do przebiegów - dlaczego mam nie wierzyć ? Kupowałem 10 letnią Corolle z przebiegiem 95 albo 97kkm już teraz dokładnie nie pamiętam a obecnie ma najechane 116kkm przez 3 lata a to tylko dlatego, że żona zaczęła do pracy nią jeździć. W Matizie przez 8-9 lat najechałem w sumie około 47kkm - po prostu nie jeździmy dużo samochodem tym bardziej że mamy dwa auta cały czas, więc nigdy nie nastawiam się negatywnie do niskich przebiegów lecz jednak podchodzę do nich z dystansem i staram się maksymalnie weryfikować samochód.

 

Wczoraj też byłem patrzeć na forda Fusion również w komisie - 2006r. czyli 9-10 lat - przejechane 67kkm. bardzo zadbany wręcz jak nowy - cena 16.500 ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że się nie trafiają (sam kiedyś kupiłem auto 9 letnie z przebiegiem 12 tyś. a teraz mam znajomego, który ma Golfa z 2008 roku i 10 tyś na liczniku od nowego) ale to są wyjątki w masie aut. Większość u nas ma liczniki kręcone i dostosowywane do wymagań klientów a w rzeczywistości maja sporo więcej przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic I FL to rewelacyjne autko, choć nie dla każdego. Samochód rodzinny, mały z zewnątrz wielki w środku. Wyjątkowe możliwości aranżacji wnętrza

(fotele składane wyjmowane !!!). Wysoki komfort podróżowania. Siedzisz wysoko, prawie jak w suvie :)

<><><><><><><><><><><><><><>

Bierz 1.6 16v, optymalny silnik. każdy lubi lpg ale 1.6 spala mniej niż 2.0 po prostu. Zbiera się ok, ale to nie jest rajdowe autko ani nie nadaje się do podróży z wysokimi prędkościami (wysokość, opory powietrza, hałas). 1.8 odpuść, mało popularny = droższe i drożej dostępne części.

<><><><><><><><><><><><><><>

odnośnie pytań:

2) po lifcie karoseria podwójny ocynk, renault dawał 12 lat gwarancji na perforacje, trzyma się bardzo dobrze, generalnie jak rdzewieje to był bity/robiony. uwaga na parchle pod uszczelkami szyb w drzwiach, każdy scenic to ma, taki urok.

<><><><><><><><><><><><><><>

3-4) zawieszenie ok, komfortowe, ceny części niskie albo śmiesznie niskie. Sceniol to auto w którym czasem siądą jakieś pierdoły nie wyłączające go z akcji ale ich naprawa jest tania i najczęściej nieskomplikowana.

<><><><><><><><><><><><><><>

5) były różne wersje, z klasyki top to chyba privilege expression oraz fidji, dodatkowo był super mer du nord i sportway w alcantarze. był jeszcze aigle oraz aigle z lcd w zagłówkach.

<><><><><><><><><><><><><><>

topowy scenik miałby: skórę/półskórę + navi + cd+zmieniarka alpine 6cd + grzane fotele + grzana przednia szyba + szyberdachy + otwierana tylna szyba + esp

<><><><><><><><><><><><><><>

7) ESP i ASR tak, od 2002 r., rozpoznasz po wyłączniku ESP spod kierownicy

<><><><><><><><><><><><><><>

8) butla toroid tak dokładnie montują w cywilnym scenicu w miejscu koła.

<><><><><><><><><><><><><><>

Przy 130kkm nie powinno być widać żadnego "znacznego użycia" takie przebiegi są realne ale to rodzynki. nie wierz we wszystko co mowi handlarz ;)

<><><><><><><><><><><><><><>

to mój pierwszy post (witam wszystkich) tutaj, bo działam na forum scenika bardziej ale mam nadzieję, że pomogłem.

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!