Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ASO oferuje przednie klocki do Megane II marki Motrio w zryczałtowanej cenie wraz z wymianą 250 zł. Ktoś ma doświadczenie z tą marką? Warto jej zaufać?

Do tej pory używałem kolców Ferodo 1866 przez dwie ostatnie wymiany i wszystko jest w porządku - żadnych pisków a od ostatniej wymiany mija właśnie 66 tyś. km (wymiana wraz z oryginalnymi tarczami Renault w ASO w 2012 roku).

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz dałem się skusić w meganie I i piszczały. Ale to były lata temu...

Aktualnie jest taka dostępność oryginalnych klocków w normalnych cenach, że ja bym nie ryzykował. Do megane III ostatnio płaciłem ok. 150 PLN. Plus 50 wymiana w normalnym warsztacie. I jesteś 50 PLN do przodu :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IC Ferodo są po 185 zł, na allegro po 130 zł, znalazłem nawet oryginalne klocki Renault za 136 zł (ASO 250zł):

http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-renault-scenic-ii-megane-ii-oryg-i5143518595.html

 

Wymiana w ASO w ramach obecnej akcji promocyjnej 80 zł.

Macie sprawdzony sklep w necie (allegro)?

pozdrawiam

Sebastian

 

P.S. Ile Wam wytrzymują przednie klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z przodu mam Boscha. Przejechane na nich 52 tys. km. Nie są mocno zjechane. Do 90-100 tys.km powinienem dociągnąć.

 

Dodano: 15 gru 2015 - 23:04

Dziś zmierzyłem przednie tarcze (Bosch) i po 53 tys. km ich grubość to 21,5mm (nówki 24mm).

Zachowałem klocki z pierwszej wymiany po zakupie, które dziś zmierzyłem. Ja na nich zrobiłem 20 tys. km. Mają 16mm (nówki 18mm). Musiały zostać założone przed sprzedażą. Zużycie znikome. Normalne użytkowanie auta... miasto i trasy. Produkcja klocków polska.... firma Breck/Lumag.

 

Dodano: 05 wrz 2016 - 08:13

Wymieniłem tarcze i klocki z przodu. Wsadzony był zestaw Boscha. Po 63000km wygląda to tak:

lewa strona (tarcza 22mm, klocki 11-13mm)

prawa strona (tarcza 21mm, klocki 10-12mm)

10mm to już klocek na wykończeniu. Nowy ma 18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!