Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Konieczność wymiany wszystkich amortyzatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. To mój pierwszy post na forum :) Po zakupie Megane II z 2004 r. 1.4 98KM kombi byłem na ścieżce diagnostycznej i jeden tylni amortyzator zaczyna chyba coś stukać, więc wypadałoby go wymienić. Na ścieżce wyszło, że wszystkie 4 spełniają normy i teoretycznie nadają się do dalszej jazdy, natomiast diagnosta powiedział, że najlepiej wymienić od razu przód i tył, żeby samochód lepiej się prowadził.

Co o tym sądzicie? Rzeczywiście wymienić wszystkie, czy mogę początkowo zdecydować się tylko na wymianę tyłu?

Czy model z aukcji http://allegro.pl/amortyzatory-kayaba-megane-ii-kombi-scenic-ty-i5582197340.html będzie odpowiedni?

Generalnie nie wiadomo, czy to tylko wina amortyzatora, ale z lewego tylnego koła dochodzą stuki przejeżdżając np. po progach zwalniających.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień w pierwszej kolejności tył.

Jeżeli jednak diagnosta zauważył jakieś nieprawidłowości na tych przednich, to też warto je wymienić.

Pomyśl nad wymianą sprężyn z tyłu, a przy robieniu przodu wymień łożyska na kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta dobrze gada... wymień samochód na nowy :P

Jeśli wszystkie amortyzatory są dobre to po co wymieniać?

Jeśli przeszkadza Tobie stukający amortyzator z tyłu to wymień oba tylne.

Jeśli nie jesteś pewny czy to amortyzator stuka czy coś w zawieszeniu jedź do dobrego mechanika niech to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie amortyzatory są dobre to po co wymieniać?

A co powiesz na to: amortyzatory z tyłu dobre, nie ciekną, n ie stukają, sprawność ok. 75% (sprawdzane na 3 stacjach). A auto na dziurach potrafiło tyłem uciekać. Wymiana na nowe wyeliminowało tą przypadłość.

Co do auta kolegi to proponuję wymienić amorki parami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to: amortyzatory z tyłu dobre, nie ciekną, n ie stukają, sprawność ok. 75% (sprawdzane na 3 stacjach). A auto na dziurach potrafiło tyłem uciekać. Wymiana na nowe wyeliminowało tą przypadłość.

Powiem to samo co diagnosta… najlepiej wymienić na nowe… całe auto, wtedy masz pewność że będzie dobrze. Jednak wymieniać wszystkie amortyzatory, bo coś stuka z tyłu to przegięcie. Równie dobrze można powiedzieć wymień auto na takie w którym nie stuka :P

Nie sztuką jest wymienić pół auta, żeby było dobrze. Sztuką jest zdiagnozować problem i wymienić element, który jest uszkodzony. Niestety w czasach wymieniaczy jest to dość trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz pojeździsz dłużej autem to będziesz wiedział, że jak zaczyna myszkować tył w megane II to są 3 rzeczy do wymiany. Tuleje, amorki a w ostateczności belka. I to jest potwierdzone na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz pojeździsz dłużej autem to będziesz wiedział, że jak zaczyna myszkować tył w megane II to są 3 rzeczy do wymiany. Tuleje, amorki a w ostateczności belka. I to jest potwierdzone na forum.

Spoko, wszystko rozumiem i o to mi chodziło, aby nie wymieniać czterech amortyzatorów jak powiedział diagnosta tylko sprawdzić tył u dobrego mechanika, bo to niekoniecznie amortyzator musi stukać.

Co do prowadzenia auta to zakładam że kolega mając silnik 1.4 szaleć nie będzie i jeździć powyżej 100km/h, chyba że na trasie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nadgryziona była sprężyna tylna, poszły obie do wymiany, a przy okazji tylne amortyzatory, bo ich sprawność była już na pograniczu. Po wymianie brak problemów, auto nie skrzypi i fajnie się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że jest wątek o amortyzatorach to chcę zapytać - przednie amortyzatory są takie same nie różnią się miedzy sobą lewy, prawy? Ich montaż to lustrzane odbicie? Kupiłem komplet na przód i widzę, że są takie same jakby na lewą stronę, nie chcę dzwonić do sklepu i pytać, bo nawet nr. są takie same. Wydaje mi się, że montuje się je jako właśnie lustrzane odbicie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!