Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kierunkowskazami.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zanim oddam do elektryka albo i nie to chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem do mojego. Chodzi o to, że nie mam podświetlenia wewnątrz auta. Kolega wsadził dobry bezpiecznik i problem się rozwiązał (prawie). Zadowolony z naprawy wsiadam do auta odpalam, włączam kierunek i już tak zostaje. Włączam drugi kierunek zostaje już ten drugi. Wyciągnąłem kluczyki ze stacyjki a one dalej się palą :o

Wyciągnął ten bezpiecznik i auto wróciło do poprzedniego stanu czyli brak podświetlenia w aucie ale kierunki już ok :x Powiedział mi, że to problem z jakimś alarmem i trzeba to wyciąć ale o jaki alarm mu chodziło??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie to brak masy w którejś z lamp. Zazwyczaj tylnej, bo wiele żarówek, a tylko jeden przewód masowy. I najczęściej jest to tylna lewa, bo tam jest o 21W większy pobór, ze względu na tylne przeciwmgłowe.. I pomimo że te lampy mają przewody masowe przykręcone zaraz pod nimi do karoserii, to tak się dzieje.

Przerwa, a później przegrzanie i nadtopienie występuję na kostce przyłączeniowej.

Po przewodzie plusowym prąd szuka dojścia do masy i zazwyczaj przepływa przez to co akurat jest włączone. Czasami nawet i przez oświetlenie wnętrza, by masę znaleźć na wyłącznikach masy przy otworach drzwi.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak przeczytałem ten post 5x i za Chiny tego nie rozumiem.

Z Elektryki to u mnie kula. Czy mam tego szukać próbówką samochodową??

Może być coś w tej lewej lampie nie tak bo plastik od tylnej lampy jest cały połamany jak by ktoś coś grzebał tam na siłę.

Najgorsze że oświetlenia bagażnika też nie ma.

Edytowane przez Mario_Balo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłącz kostkę przy tej lampie i popatrz jak tam wygląda styk masowy. Zarówno z jednej jak i drugiej strony. Zapewne go zauważysz to ten najbardziej czarny, przypalony, czasami nawet z stopionym plastikiem wkoło.

Przeczyść styki podoginaj, jeśli jeszcze jest co, by ciasno trzymało i ponownie połącz.

Lampka oświetlenia bagażnika to inny obwód i inna bajka.

Przyczyna może być w samej lampce jak i w styku krańcówki przy klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to idę spróbować się pobawić z tą masą.

A jeszcze pytanie skoro przy oświetleniu.

Czy to normalne, że przy sprawdzaniu wszystkich bezpieczników przy kierownicy, bezpieczniki od świateł mijania świecą bardzo delikatnie. Wszystkie inne świecą bardzo mocno.

Chodzi ofc. o świecenie na próbówce. Bezpieczniki były wymieniane na nowe i dalej delikatnie się pali.

Tak wygląda cały ten śmietnik:

Dodano: 28 sty 2016 - 19:11

thumb_hosting_zdjec_1454004659__img_20160128_184916.jpg

 

Z tej białej kostki po prawej:

thumb_hosting_zdjec_1454004526__img_20160128_184906.jpg

 

Odczepiłem takie coś:

thumb_hosting_zdjec_1454004610__img_20160128_185543.jpg

 

Auto wróciło do normalności!!! Działają światła w schowku, w bagażniku, podsufitka, pasażerów z tyłu dosłownie wszystko!!!

Tylko boję się że ta kostka może być odpowiedzialna za coś ważnego skoro auto ucina prąd do wszystkich świateł.

Chciałbym nadmienić że mam hak i ten gruby kabel od oświetlenia z tego haku idzie właśnie do tej kostki.

Edytowane przez Mario_Balo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz winowajcę.

Tego się tam nie spodziewałem.

A ten moduł to chyba (tak przypuszczam) układ który odcina światło przeciwmgielne albo cofania w tylnej lampie auta, jak jest podłączona wtyczka przyczepy.

Można bez tego jeździć jednak trzeba teraz odpowiednio przewody z gniazda haka przełączyć.

Po prostu zrobić takie podłączenie jakby tego ustrojstwa nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka w teorii miała rozdzielać światła tak, aby przyczepka miała prawidłowe oświetlenie.

To nie jest nic oryginalnego, po prostu ktoś to sobie dołożył.

Jeżeli nie używasz haka, to temat możesz olać, a jak używasz, to niech dobry elektryk zrobi prawidłowo instalację elektryczną do haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W google na jakimś temacie napisali że ta kostka jest od haka.

Czyli ta biała kostka musi zostać zaizolowana czy może spokojnie tam w schowku sobie leżeć??

Aż nie mogę w to uwierzyć że taka kostka przysporzyła tyle problemów.

Dziękuję Panowie za szybką pomoc i naprowadzenie na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!