Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd w ASO - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

A głupi elektorat kupi takie tłumaczenia, ze silnik się rozerwał przez filtr powietrza. he, he.

Szkoda tylko, że w tym przypadku mowa o filtrze oleju.

 

Wszyscy na świecie wiedzą, że silniki dci Renault'a się rozrywają, nawet z oryginalnymi filtrami.

Może powinieneś pomyśleć nad kupnem volkswagena ? Edytowane przez Rakle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem nie warto robić przeglądu pogwarancyjnego w ASO. Najlepszym, chociaż nie najłatwiejszym wyjściem jest znalezienie sprawdzonego warsztatu nieautoryzowanego, który specjalizuje się w danej marce. Warto poszperać trochę po forum. Różnica w cenie jest ogromna. Za przegląd na 60 tyś. km dla Megane III 1.6 w ASO trzeba było zapłacić około 1100 PLN. Przegląd w tym samym zakresie w jednym z nieautoryzowanych warsztatów w Katowicach (polecanym m.in. tutaj na forum) zapłaciłem około 600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przegląd na 60 tyś. km dla Megane III 1.6 w ASO trzeba było zapłacić około 1100 PLN

Standardowo tyle wołają, ale przecież można się targować - za taki przegląd i to gwarancyjny zapłaciłem około 500zł w ASO (filtr powietrza i pyłkowy wymieniam sam).

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj w ASO szczęka opadła.

Byłem w okolicy i zapytałem się ile będzie kosztowała wymiana oleju w skrzyni, koszt to skromne 700 zł.

W innym ASO, ale w Poznaniu ta sama usługa niecałe 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie.

Przymierzam się do przeglądu po 3 latach na około 60 000 km. Planowany zakres to wymiana oleju (Elf SXR 5w40) + uszczelka, filtr powietrza/oleju/kabiny/, wymiana świec i płynu hamulcowego. ASO z Jeleniej Góry wyceniło imprezę:

olej - 227,55zł + uszczelka - 9zł + f.oleju - 60,97zł + wymiana oleju + f.oleju + uszczelki - 208zł

f.powietrza - 97zł + wym.f.powietrza - 16zł

f.kabiny - 108zl + wym.f.kabiny - 32 zł

4 x świece - 152zł + wym.4xświec - 32zł

płyn hamulcowy - 42,35zł + wymiana płynu hamulcowego- 96zł

 

Razem po 10% zaproponowanym rabacie wychodzi skromne 972,78 zł.

To dobre ceny jak na ASO?

 

Zastanawiam się czy nie kupić własnego materiału (np. w polecanym Moto-Dynamic) i nie zlecić samej robocizny (384 zł).

Na materiale mogę zaoszczędzić prawie 240 zł. A może nie warto?

Proszę o opinię co byście zrobili.

Znając życie zwykły warsztat zrobiłby to wszystko za połowę ceny ale nie o to chodzi. Chcę mieć wpis w książce serwisowej i systemie Renault. Tym bardziej gdy naczytałem się legend o KZFR. Zastanawiam się bo jest jeszcze gwarancja. Co prawda tylko 3500 km zostało ale zawsze coś. Poprzedni właściciel zaprowadził samochód do serwisu 2 razy (w każdym roku użytkowania, średnio co 20 000 km). To będzie mój pierwszy serwis Megi. Po nim oczywiście skrócę interwał raz na rok lub 10-15 000 km.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lubaniu krzyczą "około 1000 zł" za wszystko lub jakieś 425 zł za samą robociznę lecz nie chcą się umawiać na soboty, a to jedyny dzień jaki mi pasuje. Inne serwisy są już za daleko żeby chciało mi się jechać (60 km i więcej).

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 24h od zamówienia przyszła kurierem paczka z www.renault-czesci.pl, w której był filtr powietrza, kabinowy, oleju + uszczelka pod korek i do tego cztery świece za 196 zł z wysyłką :-) Serwis wykonam sam bo nam garaż z kanałem. ;-)

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety warunki osiedlowe utrudniają mi samodzielne działania więc robotę zostawiam specjalistom. O tym sklepie właśnie pisałem. Upatrzyłem tam podobny zestaw tylko jeszcze z 5l Elfa. Z przesyłką wyjdzie 301 zł (285 + 16). Ceny dobre, nawet bardzo. Ciągle mam jednak zagwozdkę czy zlecać wyiany w ASO czy gdzieś indziej i czy ze swoimi częściami czy ich.

 

Dodano: 26 cze 2017 - 19:43

Postanowione, w połowie lipca jadę do ASO Dzięciołowski w Jeleniej Górze.

 

Po ich stronie:

- przegląd serwisowy (A) (a) na 60 000 km

- dezynfekcja klimy + filtracja czynnika i uzupełnienie do 200g

- wymiana oleju, uszczelki, filtra oleju/kabiny/powietrza, świec, płynu hamulcowego (z ich płynem DOT4+)

Po mojej stronie:

- dostarczenie oleju, filtrów, świec

 

Co ciekawe, dzwoniłem do "kolegi" pracującego w jednym z normalnych aczkolwiek renomowanych jeleniogórskich warsztatów i serwis klimy wycenili na 199 zł, ASO zrobi to samo złotówkę drożej.

 

Taki zakres prac skalkulowali na 4-4,5 godziny.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!