Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Promocje - TOMTOM


Rekomendowane odpowiedzi

Mapy już normalnie i w pełni legalnie kupiłem w obecnej promocji i co do zasady nie jestem fanem piracenia.

Zastanawiam się tylko na usługami Live ... Jak to działa? Czy to działa? Czy w ogóle jest jakiś sens kupowania takowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć o skuteczności za granicą. Działa całkiem fajnie, już kilka razy zmieniała mi trasę na szybszą. W Polsce raz miałem przypadek, że był korek pod Wa-wą i zmieniło trasę. Ogólnie na kraj to chyba nie ma sensu, chyba że dużo jeździmy. Dane nie są tak precyzyjne jak na zachodzie z powodu mniejszej liczby użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpisać pod tym co powyżej.

Kupiłem Live w promocji i tak naprawdę pożytek z niego jest kiepski.

Lepsze informacje o ruchu są choćby na mapach Here, nie mówiąc już o Yanosiku, który jest klasą sam w sobie (ale nawigacja kiepska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

"Pomęczyłem" jeszcze trochę support TomTom i uruchomili mi na testy usługę Live na 7 dni, ale już widzę, że ... ona w zasadzie nie ma sensu. Nawet w Wa-wie czyli przy teoretycznie jednym z największych zagęszczeń samochód i największej szansie spotkania na drodze innych Live'owców ... pokazuje głupoty. Korki gdzie ich nie ma i pustą drogę gdzie jest korek.

Gdyby zeszli choć trochę z ceny lub wręcz dali tą usługę za darmo (w ramach aktualizacji map) pewnie więcej osób by korzystało, a tak ... no cóż.

W kwestii Yanosika ... oprócz patroli policji i informacji o zdarzeniach drogowych aż takim jego fascynatem nie jestem. Uważam, że korki dużo lepiej pokazuje Google Maps i to ono jest również najlepszą bezpłatną nawigacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć o skuteczności za granicą. Działa całkiem fajnie, już kilka razy zmieniała mi trasę na szybszą. W Polsce raz miałem przypadek, że był korek pod Wa-wą i zmieniło trasę. Ogólnie na kraj to chyba nie ma sensu, chyba że dużo jeździmy. Dane nie są tak precyzyjne jak na zachodzie z powodu mniejszej liczby użytkowników.

czyli jak ja nie mam LIVE aktywnego, a mam zmianę trasy na krótszą (raz mi się tak trafiło), to co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi cały czas analizuje trasę i potrafi zmienić ze względu na czas dojazdu. Nie jestem pewny czy czasem nie uwzględnia danych historycznych. Też miałem takie zmiany bez Live, a pewnie dlatego że część trasy pokonujemy z większą prędkością niż zakładana przy wyliczaniu. Druga możliwość to pobieranie danych z TMC.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o TMC i TT jest to prawdą:

http://forum.gps24.pl/viewtopic.php?p=52788&sid=20513b97540e201e14136216a07c96d1#52788

Mój TT synchronizuje się regularnie w Wielkopolsce od jakiegoś czasu, kiedyś tylko sporadycznie.

Z tym, że co pobiera nie wiem, bo włączam tylko do testów a korzystam z Live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety system R-Link nie jest obsługiwany przez TT.

Mimo, że mapy są te same, to są inaczej tworzone i można je kupić tylko w sklepie Renault.

Widocznie ktoś w Renaulcie stwierdził, że za mało, albo nawet wcale na nawigacji nie zarabia, bo każdy może sobie zrobić update bezpośrednio w TT i postanowili to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!