Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ogrzewana przednia szyba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie wiem czy w tym dziale pisze ale napisze tu. Posiadam ogrzewaną przednią szybę w moim scenicu I rok 98. Ogólnie to szyba była wymieniana no i kupiłam ogrzewaną przednią. Mam przekaźniki kabelki włącznik. No ale niestety mój chłopak nie wie jak to podłączyć. szukał sporo ale nic nie znalazł. Z tego co słyszałam to ogrzewanie tylnej szyby jest takie samo jak przedniej. Czy ktoś ma jakiś opis i schemat aby podłączyć wszystko w całość. Aha i taka sprawa. Włączanie tylnej szyby jest tylko i wyłącznie przy włączonym silniku a nie po przekręceniu zapłonu. Proszę bardzo o pomoc tym bardziej że zbliżają się chłodne i zimne noce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1) Jak jest instalacja to trzeba wpiąć wtyczkę od szyby. Wtyczka znajduje się pod wycieraczkami mniej więcej na środku. Może szklarz tego nie zrobił. Wystarczy zdjąć prawą cześć osłony na podszybiu, powinno być dojście. Jak już tam dojdziesz sprawdź czy dochodzi napięcie na wtyczkę i jest zamknięty obwód kabelków(grzałek) w szybie.

AD2) Schematy są na Downloadzie

AD3) Wg mnie to zaleta nie wada, zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora na postoju, a ogrzewanie szyb i lusterek nieźle potrafi ciągnąc prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o jeśli chodzi o podłączenie szyby to wszystko jest. Tak samo jak częściowo kable z przekaźników. No ale nie wiem co dalej. Możesz podesłać mi ten schemat bo szukam w tym dziale Dowlandzie ale nie mogę znaleźć a Ty pewnie lepiej i szybciej to znajdziesz. Wystarczy samo zdj. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież schematy są "przyklejone" wystarczy kliknąć w menu Downlad i po otwarciu widać.

http://megane.com.pl/files/file/174-schematy-elektryczne-megane-i-scenic/

 

Dodano: 09 gru 2015 - 10:40

Miałaś wcześniej ogrzewaną przednią szybę?

Jeżeli nie to niekoniecznie będą wszystkie elementy w instalacji aby to uruchomić, na pewno nie będzie stosownego przekaźnika w UHC.

Może też nie być instalacji do przycisku. Oryginalnie przycisk ogrzewania szyb i lusterek, w opcji z ogrzewaną szybą przednią, jest inny.

Ma dwa przyciski, górny do wł./wył. szyby przedniej i dolny do wł./wył. ogrzewania szyby tylnej i lusterek.

Trzeba przejrzeć schematy i sprawdzić czego brakuje, albo wyrzeźbić to na nowo, używając odpowiedniego przełącznika i przekaźnika zasilającego ogrzewanie przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wcześniej scenica i tam była ogrzewana przednia szyba. Teraz mam innego bez ogrzewanej przedniej. Po wymianie szyby na ogrzewaną mam całą instalację chodzi o przekaźniki na podszybiu i włącznik do włączania ogrzewanej przedniej. Przed wymianą była tylko ogrzewana tylnia wraz z lusterkami teraz mam wymieniony na przełącznik z dwoma przełącznikami na tylnią i na przednią szybę. Widziałam te schematy ale i tak z tego nic nie rozumiem bo tu nie po polsku tylko chyba po rusku :D :D

 

Dodano: 09 gru 2015 - 23:30

oglądam te schematy i nic z tego nie rozumiem nie wiem co i jak. To nie są schematy które oglądam krok po kroku opisane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S105 - tylna szyba

S115 - przednia szyba

S2 i S6 0 obrazki

na schematach;

645 - UHC

760 - przełącznik

247 - zegary

817 - zespół ogrzewania przedniej szyby.

0105.pdf

0115.pdf

S2.pdf

S6.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie. A powiedz mi co to jest to UHC?? A może od Cb za dużo wymagam no ale jak bym się podpięła bezpośrednio pod zasilanie tylnej szyby to chyba też powinno działać ??

Edytowane przez sweetkate20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHC lub UCH to moduł komfortu, odpowiadający za "elektrykę" w samochodzie.

Znajduje się za panelem bezpieczników w kabinie.

Nie wiem czy takie podłączenie zadziała. Przycisk służy jedynie do wywołania odpowiedniego działania na UHC.

Podciągnięcie napięcia bezpośrednio przez wyłącznik do szyb może spowodować jego spalenie.

Spróbować można podpiąć się bezpośrednio pod przekaźniki sterowania ogrzewaniem przedniej szyby na podszybiu.

Wykorzystałbym dodatkowy przekaźnik sterowany przyciskiem ogrzewania p.szyby. Zasilanie włącznika pociągnąłbym np z gniazda zapalniczki.

Chodzi o to, żeby ogrzewanie można było włączyć tylko przy wsadzonym kluczyku w stacyjkę przekręconego w odpowiedniej pozycji.

Jeszcze lepiej było by gdyby zasilanie włącznika pociągnąć z przewodu na którym pojawia się napięcie po zapłonie.

Najpierw sprawdziłbym czy na przekaźniki sterowania ogrzewaniem p.szyby dochodzi napięcie, które przez zwory przekaźników, idzie dalej na grzałki w szybie. Potem będzie zw górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przejrzałam ten schemat to z tego co widzę trzeba podpiąć się kablami pod prawe lusterko pasażera

Najprostszym sposobem jest wyciągnięcie skrzynki bezpieczników i podpięcie się w kostkę w odpowiedni pin. Akurat tutaj jest pin 15 i to daje od razu zasilanie po zapłonie

Edytowane przez sweetkate20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz.

Patrząc na schemat wychodzi na to, że te przekaźniki o ile są, są stale zasilane napięciem.

Wciśniecie przycisku spowoduje wysłanie do UHC sygnału(prawdopodobnie na jakiś przekaźnik) i zamknięcie obwodu.

Jak napisałem, jeżeli na wtyczce R240 masz napięcie i masz moduł, to przewody C i D łączysz z masą przez przekaźnik (powinien mieć podwójne styki napięciowe oddzielnie kabel C i D) Ten przekaźnik sterujesz napięciem z wyłącznika na konsoli centralnej.

Do tego potrzebne jest napięcie po zapłonie.

 

Jeżeli nie ma przekaźników na podszybiu to trzeba zbudować taki moduł jak na schemacie (moduł 817). Można też dodać trzeci przekaźnik, sterowany przyciskiem w kabinie i przeprowadzić jeden kabelek do niego.

Oczywiście wszystkie obwody powinny być zabezpieczone odpowiednimi bezpiecznikami.

Zanim się do tego zabierzesz dokładnie sprawdź co masz w obecnie w instalacji.

Szyba ogrzewana podzielona jest na dwie strefy, kierowcy i pasażera, dlatego są dwa przekaźniki sterujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, po zmianie UCH nie mam opcji podgrzewania przedniej szyby. Stare UCH miało, i szyba działała. Nawet CLIP-em nie da się w UCH włączyć opcji "Zainstalowana przednia szyba". Pozostaje brak jakiegoś elementu w UCH który steruje szyba, choć podobno to sterownik silnika steruje grzaniem (i w parametrach jest "Zainstalowana przednia szyba") Nie chce podłączac na krotko kabli do przekaźników, bo UCH włącza szybę po odpaleniu auta i wyłącza po ok 10 min. (nie trzeba pamiętać). Stare UCH mam wiec może jest opcja przelutować coś ze starego i wlutować do nowego, może brak tam jakiegoś przekaźnika.

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez majsterzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!