Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić akumulator w swojej Megance i nie bardzo wiem co wziąć i chodzi mi nie tyle o firmę co parametry. W tej chwili siedzi fabryczny który chyba bardziej pasowałby do diesla - pojemność 70 Ah, 720A. Facet w warsztacie chciał mi wsadzić Centrę 53 Ah, 540A bo taki znalazł w katalogu dla tego modelu ale jak zobaczył co siedzi to się przestraszył i polecił zadzwonić do ASO Renault jaki konkretnie ma być.

Zapytał mnie również czy mam kody do radia bo ono na pewno się rozkoduje. Kodów żadnych nie mam i nie otrzymałem od poprzedniego właściciela. W instrukcji nie ma o tym ani słowa.

Czy faktycznie jest jakiś problem z radiem po odłączeniu akumulatora? Czy mogę mieć inne problemy, np. z alarmem? W instrukcji samochodu o wymianie jest napisane jedynie to że to czynność złożona i należy z tym pojechać do przedstawiciela marki :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co do pytania o akumulator to nie pomogę bo nie wiem ;) . Jeśli chodzi o radio to po odłączeniu akumulatora faktycznie trzeba wpisać kod. Jeżeli nie masz naklejki na radiu z kodem to ściągnij sobie aplikację na androida Renault Radio Code Generator. Jest to bardzo wygodna aplikacja, po prostu skanujesz kod kreskowy z radia i wyskakuje Ci kod.: https://play.google.com/store/apps/details?id=akerssies.dev.renaultcodescanner&hl=pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 Varty w Clio. Pierwsza wstawiona przez fabrykę wytrzymała 6 lat, drugą Blue wymieniłem po pięciu, ale raczej profilaktycznie, jeszcze jedną zimę by pewnie wytrzymała. Na trzeciej jeździłem 2 lata i sprzedałem samochód. Nigdy nie musiałem nawet brać do domu na prostownik.

Centry raczej kojarzę z bateryjek produkowanych za komuny. System się zmienił po 89, a oni jeszcze przez długie lata produkowali g....

Jak jest teraz nie wiem, bo nie używam. Ale znajomy bardzo sobie chwalił 2-letnią Futurę - mówi, że tylko (!!!) 3 razy musiał podładowywać.

Także co kto lubi ;-)

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lagunie 1.9 dci od 5 i pół roku mam Vartę silver, 77 Ah o ile dobrze pamiętam. Do tego trzeba doliczyć parę lat u poprzedniego właściciela. Uważam że jest to bardzo solidny akumulator. Raz rozładowany do zera (nie zgaszone światła) i jakoś nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. W megance mam od roku Vartę black i odnoszę wrażenie, że chyba nie był to dobry zakup. No ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do pojemności akumulatora to są duże widełki dot. pojemności. Raczej starał bym się dobrać pod siebie. Duża pojemność i krótkie trasy będzie nie doładowany. Mała po dłuższym czasie postoju zwłaszcza w duże mrozy spowoduje że zabraknie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!