Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

clip - obsługa programu


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje wszystko co związane z clipem tzn instrukcję w formie wideo, pdf itp?

Obsługa programu,wyjaśnienia i instruktaż - ma ktoś z was ?

Lub doradzcie ,gdzie to mogę znaleźć lub ściągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... który jest o kant d***

 

Popatrz na Youtubie. Jest sporo filmików.

Szczegółowego szkolenia nigdzie nie ma. Clip jest narzędziem z założenia przeznaczonym dla zamkniętej grupy użytkowników - pracownicy ASO. Tej wiedzy nikt nie rozrzuca z samolotu.

 

Generalnie obsługa CLIPa jest tak banalna, że trudno go nie ogarnąć. Ja poklikałem godzinę wszędzie i radzę sobie z nim bardzo dobrze od tamtej pory.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem ale chodzi mi o diagnostykę autka master 3 rok 2014r. Mam taki problem w clipie jest całkiem nowy, nie spotkałem się z takim, chciałem skasować błąd esc, bo była wymieniona układ kierownicy po wypadku. Jest nowy i trzeba zrobić przyuczenie kąta skrętu. Prośba o pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... który jest o kant d***

 

Popatrz na Youtubie. Jest sporo filmików.

Szczegółowego szkolenia nigdzie nie ma. Clip jest narzędziem z założenia przeznaczonym dla zamkniętej grupy użytkowników - pracownicy ASO. Tej wiedzy nikt nie rozrzuca z samolotu.

 

Generalnie obsługa CLIPa jest tak banalna, że trudno go nie ogarnąć. Ja poklikałem godzinę wszędzie i radzę sobie z nim bardzo dobrze od tamtej pory.

Sporo filmików... taaa, najwyższy poziom tych tutoriali to kasowanie błędów.

Nie zgodzę się. Obsługa wcale nie jest banalna i jest pełno pułapek. Począwszy od archaicznego interfejsu. W wielu wypadkach trzeba robić screenshoty lub zdjęcia ekranu bo nie można nawet zapisać bieżących ustawień. Przyuczanie i reprog to nie spacer po parku. Do tego trzeba dobrze znać auto, jego specyfikę i zasady funkcjonowania poszczególnych elementów. Głupi błąd może sporo kosztować włącznie z uwaleniem auta. Pomijam kwestię chińskich klonów, które czasem przysparzają mnóstwa problemów.

 

Przydało by się kilka kilka porad i manuali, ale wiedza kosztuje i jej posiadacze niechętnie się nią dzielą bo na tym zarabiają. Trudno się dziwić.

 

Witam, nie wiem czy dobry dział wybrałem ale chodzi mi o diagnostykę autka master 3 rok 2014r. Mam taki problem w clipie jest całkiem nowy, nie spotkałem się z takim, chciałem skasować błąd esc, bo była wymieniona układ kierownicy po wypadku. Jest nowy i trzeba zrobić przyuczenie kąta skrętu. Prośba o pomoc

Spróbuj znaleźć serwisówkę. Tam powinno to być opisane.

Edytowane przez gRRuby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, że na tym zarabiają ale jakieś podpowiedzi można powiedzieć. Ten nowy soft z tego co zrozumiałem to renault zrobiło, po to żeby wszystkie naprawy były w serwisie, bo każda naprawa musi mieć numer i nie ma przycisku kasuj.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuczanie i reprog to nie spacer po parku. Do tego trzeba dobrze znać auto, jego specyfikę i zasady funkcjonowania poszczególnych elementów. Głupi błąd może sporo kosztować włącznie z uwaleniem auta.

Jak ktoś nie ma tego pojęcia nie powinien wogóle żadnej sondy diagnostycznej kupować

 

 

en nowy soft z tego co zrozumiałem to renault zrobiło, po to żeby wszystkie naprawy były w serwisie, bo każda naprawa musi mieć numer

bzdura. ZAwsze wpisuję okrągłe zero jako numer naprawy.

 

Dla mnie obsługa clipla jest wręcz banalna. Jeżeli się wie co się chce zrobić to się znajdzie odpowiednią opcję max do 5 minut. Jak dla mnie wszystko jest intuicyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Więc proszę mi powiedzieć o co chodzi? Po otworzeniu Clip`a wybieram szukanie po vin i po jego automatycznym odnalezieniu, klikam na test kalkulatorów, wyskakuje mi informacja jak na drugim zdjęciu. Generalnie nic ciekawego a wręcz jakaś prymitywna plansza w której nic nie mogę zrobić. Testy robię na Clio z 2005 roku. 

202.0.7.0_20201210_104820066_VF1SBR7EF33980419_-.PNG

IMG_5092.JPG

Temat rozwiązany, musiałem jeszcze raz zainstalować Clip`a. Wszystko teraz ładnie śmiga. 

Edytowane przez tom2600
składnia zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!