Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakieś 2 lub 3 dni temu wymieniłem koła na letnie. Zmieniane były również hamulce na takie od Scenic-a wraz ze zwrotnicami. W układzie kierowniczym, zbieżności i zawieszeniu nie było nic ruszane mimo to od zamontowania kół letnich auto ściąga na prawo i to w specyficzny sposób: gdy np na 3 biegu wcisnę gaz w podłogę i auto ciągnie do przodu to jedzie idealnie prosto a gdy tylko zdejmę nogę z gazu auto natychmiast ucieka na prawą stronę. Jeśli ktoś wie o co biega to proszę o info. Pozdrawiam :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cos podobnego ale u mnie sciagalo w lewo, sam do konca nie wie co bylo tego przyczyna ale po ostatniej wizycie u mechanika (szczegoly tutaj: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=6332) problem znikl :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s to mi przypomniało że chyba w tylnym prawym kole blokują mi się szczęki. Gdy się zatrzymam całkowicie, wrzucę wsteczny i zaczynam cofać z tylnego prawego koła słyszę takie tarcie jakby szczęki trzymały i to właśnie może być przyczyną ściągania na prawą stronę. Jutro zrobię diagnozę. Dziękuję bardzo za info i pozdrawiam :?: masz u mnie piwko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten plus że pracuję w hurtowni motoryzacyjnej więc ceny mnie nie przerażają a wszelkie naprawy przeprowadzam sam :-P sprawdziłem dziś tył i jednak nic nie blokuje. Muszę szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy tylko zdejmę nogę z gazu auto natychmiast ucieka na prawą stronę. Jeśli ktoś wie o co biega to proszę o info
tak wg mnie to pomimo, że zawiecha nie byłą ruszana sprawdziłbym silenblocki (łączniki wahacza z budą), bo wygląda na to że wahacz(e) mają zbyt duży luz. Może podczas stukania młotkiem któryś sie oberwał lub wyskoczył, względnie obrócił. Nie wierze aby tył nie grzejąc się na tyle trzymał, że ściągało auto a dodatkowo jeżeli toczenie się do zatrzymania bez hamulca jest OK i nie "staje dęba" to diagnoza jest zła i nie tędy droga :-? . Po oblookaniu zawieszki raz jeszcze, najlepiej na szarpakach zrobiłbym mimo wszystko geometrie. Cudów po prostu nie ma. Zakłądam jednak , że kołą letnie są proste , wiadomego pochodzenia i już jeździły na tym aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła letnie czyli felgi plus opony są nówki :!: świeżo kupione dwa tygodnie temu :!: silentblocki zmieniane niedawno. Sworznie zmieniane też niedawno. Gumki na stabilizatorze też. Wszystko ma nie więcej niż 2 miesiące. We wtorek jadę sprawdzić zbieżność bo nie pozwolę na takie coś w mojej Megi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało ale wszystko było ustawiane, zbieżność sprawdzana. Także nie znam przyczyny tego pecha. Ale zorientuję się najszybciej jak potrafię i rozwiążę ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zmieniłem ostatnio w swojej Megance z opon zimowych na letnie (nowe bo stare już były do niczego). Po wyjeździe z warsztatu zauważyłem iż skręca mi lekko w prawo i to za każdym razem jak puszcze kierownice bez względu na jakiej drodze jadę i w którym kierunku wieje wiatr. Zimowe opony nie były ściągane z felg. Kupiłem komplet felg stalowych do opon letnich.

 

Co może być przyczyną tego że lekko skręca mi w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zakładałem oponki na nowe fele to człowiek w wulkanizacji powiedział mi że jeżeli ściąga to mam ostro przyhamować i nożnym i ręcznym.podobno pomaga. Maki2, co do ciebie to może to być różnie. np. do sprawdzenia zbieżność, czy nie blokują hamulce, łożyska kolumny jak by się okazało że blokuje raz na jedną stronę raz na drugą, no i tak można cały układ kierowniczy sprawdzić zaczynając od stanu gałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!