Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

VAG KKL + DDT nie łączy się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z połączeniem Megane Scenic 1.9dTi z 1998 z komputerem. Posiadam kabel VAG KKL na chipie FTDI FT232RL (kupiony w głównej mierze do diagnozowania Toledo 1, ale to nie ważne), laptop z Windowsem 7 HP 64 bity i Internet Explorer w wersji 9. Próbowałem się połączyć z jakimkolwiek sterownikiem w aucie, ale niestety na żadnej wersji DDT2000 ani na żadnej wersji bazy się nie łączy. Nie wiem czy coś robię źle, czy mam złą wersje programu albo bazy, czy może tylko wina jakichś ustawień, systemu, kabla. Kabel na pewno jest sprawny, bo z Toledo łączy się bez problemu. Mógłby mnie ktoś poratować jakimiś radami, instrukcjami i linkami do programów? Jak pisałem, sprawdzałem kilka wersji DDT i kilka różnych baz i za nic się nie chciało połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałeś takie coś? Bo z tego, co się orientuję, to np VAG-COM, VCDS i inne mają problemy na maszynach wirtualnych. Niemniej spróbować warto, może w środę uda się sprawdzić, to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś na maszynie wirtualnej i na żywym systemie, niestety bez skutku. Tzn może trochę coś się udało, ale nie uważam tego za sukces. Mianowicie po uruchomieniu DDT, wybraniu samochodu i skanowaniu wszystkich modułów przy module ABS-VDC zaczęła mrugać kontrolka ABS i coś klikało pod maską. Po zakończeniu skanowania został po prawej stronie sam moduł ABS-VDC z różowym trapezem, jednak nie można nic zrobić, przy skanowaniu pokazuje "No ECU found", nie określa co za moduł, nie wykrywa błędów: "No device definition in database, unable to detect failures". Może kabel nie jest odpowiedni i zamiast KKL powinienem używać K+CAN? Macie jakieś pomysły jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jak to było ale trzeba kliknąć nagrywanie parametrów a później zielony przycisk "Play" i w zakładkach są wartości bieżące (uruchomiony silnik).

Moja baza zajmowała 677mb (plik DDT2000data 677mb 2012.rar znajdziesz w internecie, skompresowany waży 73mb)

Edytowane przez shu90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!